Náučný chodník sv. Martina z Tours

Náučný chodník sv. Martina z Tours
Obec Krásna Lúka, ľudovo nazývaná “Šenviž”, leží v doline Kučmanského potoka, pod východnými výbežkami Levočských vrchov, ktorú obklopujú krásne lúky plné liečivých bylín.
V obci je miestny kostol zasvätený sv. Martinovi z Tours. Tunajšie OZ Šenviž sa podieľalo na vzniku nového náučného chodníka. Práve tento chodník pomenovali po svätcovi, na ktorom sa nachádza 7 zastávok približujúc jeho život. Prechádzku chodníkom si možno spríjemniť aj spevom. Na každej tabuli sa nachádza sloha piesne z Jednotného katolíckeho slovníka.
Výlet do obci Krásna Lúka môžete prepojiť duchovne i turisticky. V teplejšom období ho spojíte so zberom liečivých rastlín ako je materina dúška, pamajorán, repík, ľubovník, šípky, zemežlč. Zároveň túto príjemnú turistiku môžete prepojiť so zastávkou pri studničkách s minerálnou vodou „šmerdzačky“ – vajcovky, či s výstupom na výhľadňu Čierna kopa.
Ako sa sem dostať: Ku chodníku sa možno dostať od kostola sv. Martina z Tours. Chodník pokračuje na sever po poľnej ceste ku krížovej ceste (5 min.). Na vrchole krížovej cesty nájdete kaplnku sv. Vendelína. Za kaplnkou je lesík s chodníkom, ktorý vedie až na Vlčí dol ku krížu, kde je európske rozvodie – voda steká do Baltského mora (rieka Poprad) a do Čierneho mora (rieka Torysa).
Náročnosť: Nenáročná, vhodná pre všetky vekové kategórie. Pre malých i veľkých.

Informations

Ako sa tu dostať:

Ku chodníku sa možno dostať od kostola sv. Martina z Tours. Chodník pokračuje na sever po poľnej ceste ku krížovej ceste (5 min.).
Náročnosť: Nenáročná, vhodná pre všetky vekové kategórie. Pre malých i veľkých.
Share:

Map

Events in Šariš region

No results