Náučný chodník sv. Martina z Tours

Náučný chodník sv. Martina z Tours
Obec Krásna Lúka, ľudovo nazývaná „Šenviž“, leží v doline Kučmanského potoka, pod východnými výbežkami Levočských vrchov, ktorú obklopujú krásne lúky plné liečivých bylín.
V obci je miestny kostol zasvätený sv. Martinovi z Tours. Tunajšie OZ Šenviž sa podieľalo na vzniku nového náučného chodníka. Práve tento chodník pomenovali po svätcovi, na ktorom sa nachádza 7 zastávok približujúc jeho život. Prechádzku chodníkom si možno spríjemniť aj spevom. Na každej tabuli sa nachádza sloha piesne z Jednotného katolíckeho slovníka.
Výlet do obci Krásna Lúka môžete prepojiť duchovne i turisticky. V teplejšom období ho spojíte so zberom liečivých rastlín ako je materina dúška, pamajorán, repík, ľubovník, šípky, zemežlč. Zároveň túto príjemnú turistiku môžete prepojiť so zastávkou pri studničkách s minerálnou vodou „šmerdzačky“ – vajcovky, či s výstupom na výhľadňu Čierna kopa.
Ako sa sem dostať: Ku chodníku sa možno dostať od kostola sv. Martina z Tours. Chodník pokračuje na sever po poľnej ceste ku krížovej ceste (5 min.). Na vrchole krížovej cesty nájdete kaplnku sv. Vendelína. Za kaplnkou je lesík s chodníkom, ktorý vedie až na Vlčí dol ku krížu, kde je európske rozvodie – voda steká do Baltského mora (rieka Poprad) a do Čierneho mora (rieka Torysa).
Náročnosť: Nenáročná, vhodná pre všetky vekové kategórie. Pre malých i veľkých.

Informácie

Ako sa tu dostať:

Ku chodníku sa možno dostať od kostola sv. Martina z Tours. Chodník pokračuje na sever po poľnej ceste ku krížovej ceste (5 min.).
Náročnosť: Nenáročná, vhodná pre všetky vekové kategórie. Pre malých i veľkých.
Zdieľať:
Zdieľať cez facebook
Zdieľať cez twitter
Zdieľať cez whatsapp
Zdieľať cez email
Zdieľať cez print

Mapa

Podujatia v regióne

Rodina

nedeľa, 29 mája, 2022

Sabinov, Slovensko

Tanec, Divadlo

nedeľa, 22 mája, 2022

MESTSKÉ KULTÚRNE STREDISKO, Janka Borodáča, Sabinov, Slovensko

Rodina, Divadlo, Koncert

nedeľa, 22 mája, 2022

Kino Torysa, Janka Borodáča, Sabinov, Slovensko

Koncert

štvrtok, 28 apríla, 2022 - pondelok, 30 mája, 2022

Obchod na Korze, Námestie slobody, Sabinov, Slovensko