Pamätník cisárovnej Sissi

Alžbeta Bavorská, známa aj pod prezývkou Sissi, rakúska cisárovná a uhorská kráľovná, manželka cisára Františka Jozefa I., sa v Prešove zastavila po svojom liečebnom pobyte v Bardejovských kúpeľoch v roku 1895, keď sa zúčastnila na pikniku na Sigorde a slávnostnom obede v Soľnej Bani (v súčasnosti mestská časť Solivar). V roku 1901 jej Prešovčania odhalili bustu pred kasárňami, ktoré dostali jej meno. Po vzniku Československého štátu bola socha z parku odstránená. Dlhé roky bola na neznámom mieste, neskôr sa dostala do depozitára múzea. Od roku 2010 môžu sochu návštevníci Prešova vidieť opäť, vystavená je v južnom parku na Hlavnej ulici.

Informations

Adresa: Južný park na Hlavnej ulici, 080 01 Prešov

Share:

Map

Events in Šariš region

Koncert

Friday, June 14, 2024

Poetika, Hlavná 20 080 01 Prešov

Gastronómia a víno

Wednesday, June 19, 2024

Poetika, Hlavná 20 080 01 Prešov

Film

Wednesday, June 5, 2024 - Wednesday, August 28, 2024

Amfiteáter, 080 01 Prešov

Film

Wednesday, June 5, 2024 - Wednesday, June 26, 2024

Jána Pavla II, 080 01 Prešov

Gastronómia a víno

Thursday, June 13, 2024

PKO Prešov, Hlavná 6395/50A 080 01 Prešov

Galéria

Tuesday, May 7, 2024 - Friday, June 28, 2024

Galéria Caraffka, Jarková 28a, 080 01 Prešov

Festival

Thursday, June 20, 2024 - Sunday, June 23, 2024

Hlavná ulica 080 01 Prešov