Cyklotrasa Prešov – Mestská hala – Bikoš – Veľký Šariš

Cyklotrasa Prešov – Mestská hala – Bikoš – Veľký Šariš

Cyklotrasa pre nenáročných cyklistov

Jedna z obľúbených nenáročných trás pre cyklistov priamo v meste Prešov a jeho blízkom okolí vedie popri rieke Torysa. Je rovná, bez prevýšenia, preto je vhodná aj pre úplných začiatočníkov, rekreačných cyklistov, rodiny s deťmi aj cyklovozíky.

Odpočinkové lavičky

Aj napriek nenáročnej trase sú v rôznych zákutiach umiestnené viaceré lavičky s výhľadom na rieku. Cyklistický chodník začína pri mestskej hale v Prešove a končí vo Veľkom Šariši, ktorý je známy aj vďaka pozostatkom Šarišského hradu, jednej z najvyhľadávanejších atrakcií v okolí Prešova. Môžete si tu však pozrieť aj Rímsko-katolícku kaplnku sv. Kunhuty z polovice 14. storočia, ktorá je mimoriadne hodnotná vďaka prekrásne zachovanej gotickej architektúre. Historickou pamiatkou mesta je tiež najstarší zachovaný parný rušeň na Slovensku vyrobený v roku 1882, ktorý sa nachádza v areáli železničnej stanice Veľký Šariš.

Odporučiť vám takisto môžme tieto cyklochodníky: Slanská cyklomagistrála – Prešov – Červenica, Cyklotrasa dolinou Čergova, Cyklotrasa Lipany – Hrad Kamenica – Lipany, Cyklotrasa KCC Šport – Prešov – Raslavice – Bardejov, Cyklotrasa EXTREM 023 – MTB Alžbeta

Zaujímavé informácie o cyklistických trasách môžete nájsť aj na stránke cykloportál.sk.

Cyklotrasy v okolí Prešova sú úžasné

Ponúkajú skvelú príležitosť na objavovanie krásnej prírody a historických miest. Sú vhodné pre rôzne úrovne cyklistov, od začiatočníkov po skúsených jazdcov. Trasy vedú cez malebné dedinky, lesy a kopce, čo poskytuje nádherné výhľady a príjemný oddych. Cyklistika v tomto regióne je nielen zábavná, ale aj zdravá aktivita, ktorá podporuje aktívny životný štýl. Mnohé trasy sú dobre značené a udržiavané, čo zaručuje bezpečný a pohodlný zážitok. Prešov a jeho okolie sú ideálnym miestom pre všetkých milovníkov cyklistiky. Objavte tieto miesta na bicykli aj vy!

Informácie

Začiatok trasy je pri mestskej hale, tiahne sa cez Sídlisko III popri rieke Toryse a končí pri Kostole sv. Jakuba vo Veľkom Šariši.

Zdieľať:

Mapa

Podujatia v regióne

Koncert, Múzeum

nedeľa, 28 júla, 2024

Hlavná 86, Prešov, Slovensko

História, Prednáška, Tradície, Náboženstvo

sobota, 3 augusta, 2024 - streda, 7 augusta, 2024

Evanjelické kolégium, Hlavná, Prešov, Slovensko

Koncert, Festival

sobota, 31 augusta, 2024

Letné kúpalisko Delňa, Prešov, Slovensko

Film

streda, 5 júna, 2024 - streda, 28 augusta, 2024

Floriánova 3198/6, 080 01 Prešov, Slovensko

Film

utorok, 2 júla, 2024 - utorok, 30 júla, 2024

TATRAN handball arena, Jána Pavla II., Prešov, Slovensko