Vyhliadka Srdiečko – Lipovce

Okolie obce Lipovce v okrese Prešov je známe viacerými turisticky atraktívnymi miestami ako Lačnovská tiesňava, Kopytovská dolina, vodopády, minerálne pramene i sprístupnená jaskyňa Zlá diera.

Pribudol k ním aj citlivo vsadený oceľový nosník, ktorý sa nachádza na lesnej cestičke smerom k jaskyni Zlá diera. Vyhliadka je pomenovaná Srdiečko, ktorá je v podobe oceľovej lávky osadenej na dvoch skalných bralách. Vyhliadka rešpektuje prírodný ráz a zároveň zvyšuje komfort a bezpečnosť turistov, ktorí sa chcú pokochať jedinečnými výhľadmi do doliny Lipovského potoka.

Nenápadnú, ale funkčnú vyhliadkovú lávku dala osadiť obec z vládnej dotácie.

Okrem toho pribudli v katastri Lipoviec aj drevené vstupné brány vítajúce turistov na miestach Lačnovský kaňon a Zlá diera.

Z autobusovej zastávky a od smerovníka Lačnov, cintorín (795 m) sa vyberieme späť po ceste smerom na Lipovce. Asi po desiatich minútach prichádzate do sedielka so smerovníkom k jaskyni. Odbočíme doľava, prejdeme cez lúku a pokračujeme lesom po upravenom, príjemnom chodníčku. Po ďalších asi 10 minútach prichádzate k lúčke s upraveným ohniskom a nad ňou čnie skalná vyhliadka Srdiečko.

 

 

Informácie

Ako sa sem dostať:

Ak máte radi výhľady na okolie, vyhliadka Srdiečko je skvelý tip na výlet. Nachádza sa neďaleko obce Lipovce. Nájdete ju popri lesnej ceste, smerom k jaskyni Zlá diera.

Zdieľať:

Mapa

Podujatia v regióne

Žiadne výsledky