Drevený Megafón Zlatá Baňa

Počúvať intenzívnu hudbu prírody vás pozýva drevený megafón pri obci Zlata Baňa. 4 – metrov dlhý megafón vytvorili štyria mladíci z občianskeho združenia Hlas lesa a stavalo ho 15 chlapov vo svojom voľnom čase. Jadro megafónu tvorí sedem prstencov, zo 63 častí. Prstence sú prepojené tromi štvormetrovými hranolmi. Do megafónu si môže človek sadnúť a okamžite nasávať zvuky prírody. Obrovská 2,5 tonová stavba má tvar deväťhranného ihlanu, a to zámerne. Tento tvar má vlastnosť, vďaka ktorej koncentruje lúče a vlny odrážajúce sa od jeho stien do jedného bodu. Človek, ktorý bude sedieť v blízkosti tohto bodu, tak bude počuť zosilnené zvuky prichádzajúce z okolia a môže pohodlne načúvať, čo mu les hovorí. Táto jedinečná atrakcia je v Európe druhá, jediný podobný nájdete až Estónsku.

Informácie

Drevený megafón stojí neďaleko cyklotrasy spájajúcej Prešov s okolitými dedinami, približne jeden km za obcou Zlatá Baňa v Temnom lese 200 m od altánku a ohniska.

Cestu k megafónu najľahšie nájdete, ak si do google maps zadáte „drevený megafón“. Na začiatku cyklochodníka v Prešove sú osadené navádzacie tabule, ktoré vás navedú popri ceste v Kokošovciacah, Sigorde, Zlatej Bani a medzi parkoviskom k samotnému megafónu.

Zdieľať:
Zdieľať cez facebook
Zdieľať cez twitter
Zdieľať cez whatsapp
Zdieľať cez email
Zdieľať cez print

Mapa

Podujatia v regióne

Tanec, Koncert, Festival, Tradície

sobota, 28 novembra, 2020

Sabinov, Slovensko

Rodina, Šport, Turistika, Tradície, Dobrodružstvo

nedeľa, 24 januára, 2021

Tulčík, Slovensko

Rodina, Šport, Turistika, Tradície, Dobrodružstvo

nedeľa, 17 januára, 2021

Hermanovce, Slovensko

Rodina, Šport, Turistika, Tradície, Dobrodružstvo

piatok, 1 januára, 2021

Šimonka, Zlatá Baňa, Slovensko

Rodina, Šport, Turistika, Koncert, Hrad

utorok, 1 septembra, 2020 - štvrtok, 31 decembra, 2020

Námestie svätého Jakuba, Veľký Šariš, Slovensko