Miklušovce a Rozprávkový chodník škriatka Mikluša

Obec Miklušovce leží na južnom okraji Šarišskej vrchoviny v doline rieky Sopotnica, 30 km juhozápadne od Prešova. V jej lesoch nájdete bohatú a rôznorodú flóru a faunu. Na rozľahlých lúkach a medziach rastú chránené rastliny /poniklec, veternica hájna, plavúň obyčajný/ a v katastri obce sa nachádza niekoľko prameňov, napríklad v lokalitách Barónske, Jaliny, Konáre, Za horu, Pod Skalu a Žľabky, z ktorého je napojený aj miestny vodovod.

Čo musíte navštíviť je Rozprávkový chodník škriatka Mikluša. Originálny chodník a so šarišským zmyslom pre humor, bol zrealizovaný ako náučný chodník inšpirovaný príbehom, ktorý sa odohráva na miestach, kde sa práve nachádzate. Pri jednotlivých stanovištiach sa postupne oboznámite s celým príbehom škriatka Mikluša a dozviete sa, komu vďačíme za les, ktorý tu dnes prekvitá. Čaká Vás veľmi zaujímavá prechádzka v mierne náročnom teréne /4,6 km/, s krásnou vyhliadkou a ešte krajšou prírodou. Jednoducho, malý kúsok ukrytého raja na zemi. Presvedčte sa sami.

Z obce rovnako môžete podnikať túry smerom na Roháčku /1028,5 m n.m./, najvyšší vrch Čiernej hory, odkiaľ sú rovnako krásne výhľady na okolitú krajinu. Za pozornosť stojí aj prírodná exteriérová galéria, ktorú na priestranstve neďaleko obecného úradu vytvorili umelci na základe iniciatívy občianskeho združenia Sapio a obce Miklušovce.

Informácie

Adresa:
Obecný úrad Miklušovce
Miklušovce č. 61
082 44 p. Klenov

Tel: +421 911 266 762
E-mail: sekretariat@miklusovce.sk

Ako sa dostať k chodníku: chodník je dobre označený v obci, východiskový bod je zaznačený na mape, je to autobusová zastávka v smere do Kelnova.
Dĺžka trasy: 3,9 km
Náročnosť: vhodná pre všetky vekové kategórie vrátane deti.

Zdieľať:

Mapa