Región Šariš v zime, to nie je iba lyžovačka

Ak je pravda, že poklady sa neukazujú, poklady sa schovávajú, potom to o východnom Slovensku platí dvojnásobne. Pre tých, ktorí v zime nesnívajú o exotike ďaleko od domova, Šariš je na to ako stvorený. Ponúka totiž množstvo outdoorových aj indoorových zimných atrakcií, kvôli ktorým sa oplatí tento čarovný kút Slovenska navštíviť aspoň na niekoľko dní aj v tomto období.

Doplňte svoju lyžiarsku mapu o nové strediská

Šariš je hornatý. A len čo nádherné lesy a pohoria plné turistických trás pokryje sneh, menia sa na raj pre lyžiarov. V dostupnosti šarišskej metropoly – Prešova sú hneď tri lyžiarske strediská. Medzi najznámejšie patrí Ski Drienica v pohorí Čergov, kde okrem bežného lyžovania nájdete viacero možností na skialpinizmus, lyžovanie aj bežkovanie. Hoci sú medzi miestnymi obľúbené, nie sú preplnené a niektoré z nich ponúkajú aj nočné lyžovanie či sánkovanie. Ďalším nezanedbateľným príjemným bonusom sú aj výhodné ceny.

SKI Drienica

A zo svahu rovno do teplej vody

Ak predsa len dávate prednosť plávaniu pred lyžovaním, určite vás prekvapí bohatá ponuka wellness centier na špičkovej úrovni, 3 aquaparky – najmodernejší z nich je v meste Lipany v blízkej vzdialenosti od Drienice. V samotnom regióne sú nádherné historické Bardejovské Kúpele, ktoré si obľúbila aj cisárovná Sissi.

Bardejovské Kúpele

Na Šariši vám úsmev nezamrzne ani v zime

Šariš je bohatý na historické a kultúrne pamiatky, ktoré môžete objavovať aj v zime. Vyberte si z množstva múzeí, hradov a kaštieľov, galérií. V tomto regióne ich nájdete viac ako sto! Objavte svetový unikát – najstaršie opálové bane na svete, ale aj mimoriadne zachovalý unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky. Aj tieto atrakcie sú otvorené celoročne.

Užitočným sprievodcom, vďaka ktorému si hravo vytvoríte itinerár svojej zimnej dovolenky je stránka www.regionsaris.sk. Tu nájdete všetky potrebné informácie o možnostiach trávenia voľného času na Šariši aj o všetkých dostupných atrakciách. Môžete si tiež aktivovať turistickú kartu Šariš Card, ktorá turistom umožní zažiť to najlepšie, čo región ponúka. Vďaka nej čerpáte zľavy na zážitky a relax.

Ubytujte sa v metropole Šariša a objavujte všetky poklady po celom regióne. Kde sa ubytovať?

Šariš, to sú pestré zážitky.

Share: