CenterCity Apartments

Historický penzión v úplnom centre mesta Prešov je situovaný v bývalom mešťanskom dome, ktorý bol postavený v roku 1903. Celkové tvaroslovie historickej stavby, ktorá je z vonku kompletne zachovaná je eklektické s historickými inšpiráciami baroka a secesie. Táto budova je jednou z dvoch budov v meste, ktoré boli v roku 2009 vyhlásené za historickú pamätihodnosť mesta Prešov mestským zastupiteľstvom.

Celá budova bola kompletne zrekonštruovaná v rokoch 2016 až 2017. Penzión disponuje ôsmimi samostatnými ubytovacími jednotkami, ktoré majú vlastné sociálne zariadenia. Na dvoch podlažiach sú dve apartmány vybavené kompletne vybavenými kuchyňami a šesť izieb. Celková kapacita predstavuje 17 pevných lôžok zložených z profesionálnych hotelových postelí s vysokými 27 cm matracmi z prírodných materiálov a vysoko kvalitnej hotelovej bielizne. Ubytovacie jednotky sú vybavené podlahovým vykurovaním, vrátane kúpeľní. Celá budova je naprojektovaná s ohľadom na životné prostredie s použitím solárnej energie, rekuperácie vzduchu a inteligentnej regulácie ovládanej cez internet. Na prízemí objektu sa nachádza malá recepcia a spoločenský salónik. V suteréne sa nachádza malá klenbová vináreň a slovenská tehlová pivnica na konanie menších stretnutí. V penzióne boli použité prírodné materiály ako mramor, žula, sklo, drevo a kovaná oceľ. Všetko vybavenie a zariadenie je inšpirované barokom a secesiou. V našom penzióne sa budete cítiť ako v dobách minulých, avšak príjemne a útulne môžete s citom nazerať na historické diela, ktoré sa nachádzajú v interiéri a badať tak pozastavenie plynutia času, ktorého máme tak málo.

Súčasťou objektu je citlivo upravená záhrada. Okraj záhrady lemujú smaragdové tuje. Súčasťou záhrady je detské ihrisko, veľká drevená hojdačka a obrovská čerešňa ktorá má viac ako 100 rokov. Základným prvkom záhrady je drevený altánok so sedením pre cca 25 osôb a veľkým záhradným grilom. Jedinečným doplnkom je náš záhradný wellness. Fínska sudová sauna zo smrekového dreva pojme 6 osôb. Najlepší oddych je v kanadskej drevenej kadi s nerezovou pecou a bublinkami zhotovenej s cédrového dreva.

Zdroj: CenterCity Apartments

Informations

Adresa:

CenterCity Apartments
Vajanského 5685
080 01 Prešov

e-mail: recepcia@centercity.sk
tel. č.: +421 (0) 51 77 543 47
web: https://www.centercity.sk/

Share:

Map

Events in Šariš region

Festival

Sunday, June 25, 2023

Amfiteáter Prešov, Prešov, Slovensko

Koncert, Festival

Friday, June 2, 2023

Záhrada umenia Prešov, Prešov, Slovensko

Divadlo, Koncert

Wednesday, May 10, 2023

PKO Čierny orol, Hlavná, Prešov, Slovensko