CenterCity Apartments

Historický penzión v úplnom centre mesta Prešov je situovaný v bývalom mešťanskom dome, ktorý bol postavený v roku 1903. Celkové tvaroslovie historickej stavby, ktorá je z vonku kompletne zachovaná je eklektické s historickými inšpiráciami baroka a secesie. Táto budova je jednou z dvoch budov v meste, ktoré boli v roku 2009 vyhlásené za historickú pamätihodnosť mesta Prešov mestským zastupiteľstvom.

Celá budova bola kompletne zrekonštruovaná v rokoch 2016 až 2017. Penzión disponuje ôsmimi samostatnými ubytovacími jednotkami, ktoré majú vlastné sociálne zariadenia. Na dvoch podlažiach sú dve apartmány vybavené kompletne vybavenými kuchyňami a šesť izieb. Celková kapacita predstavuje 17 pevných lôžok zložených z profesionálnych hotelových postelí s vysokými 27 cm matracmi z prírodných materiálov a vysoko kvalitnej hotelovej bielizne. Ubytovacie jednotky sú vybavené podlahovým vykurovaním, vrátane kúpeľní. Celá budova je naprojektovaná s ohľadom na životné prostredie s použitím solárnej energie, rekuperácie vzduchu a inteligentnej regulácie ovládanej cez internet. Na prízemí objektu sa nachádza malá recepcia a spoločenský salónik. V suteréne sa nachádza malá klenbová vináreň a slovenská tehlová pivnica na konanie menších stretnutí. V penzióne boli použité prírodné materiály ako mramor, žula, sklo, drevo a kovaná oceľ. Všetko vybavenie a zariadenie je inšpirované barokom a secesiou. V našom penzióne sa budete cítiť ako v dobách minulých, avšak príjemne a útulne môžete s citom nazerať na historické diela, ktoré sa nachádzajú v interiéri a badať tak pozastavenie plynutia času, ktorého máme tak málo.

Súčasťou objektu je citlivo upravená záhrada. Okraj záhrady lemujú smaragdové tuje. Súčasťou záhrady je detské ihrisko, veľká drevená hojdačka a obrovská čerešňa ktorá má viac ako 100 rokov. Základným prvkom záhrady je drevený altánok so sedením pre cca 25 osôb a veľkým záhradným grilom. Jedinečným doplnkom je náš záhradný wellness. Fínska sudová sauna zo smrekového dreva pojme 6 osôb. Najlepší oddych je v kanadskej drevenej kadi s nerezovou pecou a bublinkami zhotovenej s cédrového dreva.

Zdroj: CenterCity Apartments

Informations

Adresa:

CenterCity Apartments
Vajanského 5685
080 01 Prešov

e-mail: recepcia@centercity.sk
tel. č.: +421 (0) 51 77 543 47
web: https://www.centercity.sk/

Share:

Map