Objavujte Región Šariš so Šariš Card

Vitajte v regióne Šariš, kde sa spája história s kultúrou a prírodou v jedinečnom zážitku. S každým krokom sa ponúka príležitosť objaviť bohatú ponuku tohto regiónu a nasýtiť dušu nádhernými scenériami a pestrými zážitkami. Aby sme vám ponúkli neopakovateľný spôsob, ako objaviť všetky tieto pôvaby, predstavujeme vám Šariš Card – vašu bránu k nespočetným zážitkom v tomto regióne. Otvára dvere k tomu, aby ste mohli zažiť Šariš naplno a výhodne.

Karta plná zliav

Šariš CARD je oficiálnou turistickou kartou, ktorá vám umožňuje spoznať a zažiť to najlepšie, čo ponúka región Šariš. Turistická zľavová karta Šariš CARD umožňuje jej držiteľovi čerpať výhodné zľavy na ponuku služieb partnerských výletných miest, atraktivít a zariadení. So Šariš CARD si užívate zážitky a relax so zľavami po celom Šariši.

Región Šariš je turistickou destináciou, ktorá láka návštevníkov priamo do srdca východného Slovenska. Šariš CARD poskytuje jednorázovú alebo opakovanú zľavu zo vstupného poplatku zo vstupenky pre dospelú osobu, pričom zľava môže byť až do výšky 100 %, čo zabezpečí bezplatný vstup. Zľava sa však dá uplatniť aj na ubytovanie, vstupy na športoviská a nákupy, kedy sa zvyčajne pohybuje vo výške okolo 10 – 15 %.

Karta platí rok, teda 365 dní od dátumu jej aktivácie a je neprenosná. Držiteľ karty sa preukáže udržateľnou digitálnou verziou turistickej karty, ktorá obsahuje unikátne číslo a čiarový/QR kód, meno držiteľa a dobu platnosti.

Všetky uvedené zľavy sa vzťahujú na základné cenníkové ceny platné pre jednu osobu a nedajú sa kombinovať s inými zľavami. Cena karty pri online kúpe alebo osobne v Mestskom informačnom centre v Prešove je 5 eur. Vybrané ubytovacie zariadenia, ktoré sú zmluvnými partnermi OOCR Región Šariš, poskytujú pri zakúpení ubytovania túto kartu zadarmo.

„Vo vybraných ubytovacích zariadeniach pri prenocovaní viac ako dvoch dní, dostane návštevník na recepcii špeciálny kód, vďaka ktorému si môže bezplatne aktivovať turistickú kartu. Ide predovšetkým o ubytovacie zariadenia v Prešove ako Apartmány Kolégium, Hotel Lineas, Penzión Tavel, Retro Apartments Bosak, Hostel One – H1, Center City Apartments, Poetika Apartments, Penzión Átrium či Hotel Dukla,“ uviedla Bartková, pracovníčka OOCR Región Šariš.

V regióne Šariš sa rozhodne nudiť nebude ani návštevník ani domáci. S touto turistickou kartou získate prístup k množstvu zaujímavých atrakcií, pamiatok, múzeí a zábavných aktivít v regióne. Zľavu na aktívne zážitky získate v Lanovom centre v Prešove, jedinečnom Velodróme, či Fitness centre JUST GYM. Zľavu na nákup alebo občerstvenie si uplatníte v Návštevníckom centre – Štôlňa Jozef v Opálových baniach, či Mestskom informačnom centre v Prešove. Okrem iného, zvýhodnené vstupné platí aj pre vybrané múzea a galérie ako Múzeum vín, Múzeum Solivar, Múzeum židovskej kultúry, Galéria v Caraffovej väznici, Krajská galéria v Prešove, Kaštieľ v Hanušovciach nad Topľou či v Stropkove a mnoho ďalších partnerských zariadení.

„Karta aktuálne poskytuje vyše 20 partnerských zliav, vďaka ktorým tak môžu ušetriť turisti. Práve turistická karta poskytne návštevníkovi alebo domácemu rôzne výhody nielen na zvýšenie zážitku z cestovania po regióne Šariš,“ uviedol Halaj, výkonný riaditeľ OOCR Región Šariš.

Zoznam všetkých zľavnených služieb, ktoré držiteľ karty môže čerpať, ako aj prehľad partnerských ubytovacích zariadení vydávajúcich turistickú kartu, či online predaj nájdete na webe OOCR Región Šariš/Šariš Card

Projekt regionálnej turistickej karty realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš s finančným prispením Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Zdieľať: