Jesenné dobrodružstvo v regióne Šariš

Keď listy začínajú meniť farbu a jeseň prináša do vzduchu sviežu chladnejšiu atmosféru, región Šariš ponúka záplavu príležitostí na to, aby ste si užili naplno toto čarovné ročné obdobie.

S jeho bohatou históriou, nádhernou prírodou a pestrou kultúrou ponúka škálu aktivít, ktoré uspokoja každého milovníka jesenných zážitkov. Práve preto vám ponúkame pár tipov, ako stráviť voľný čas v regióne Šariš počas jesene.

 

Dobrodružstvo s dychberúcim výhľadom na región

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo v prírode s výhľadmi na šarišskú prírodu, rozhľadne sú ideálnym miestom na zastavenie sa počas turistiky. Vychutnajte si farebnú paletu listov s panoramatickými výhľadmi z rozhľadne Okružná alebo nevysokého vrchu Malkovská hôrka s rozhľadňou, ktorá sa nachádza v lesoparku Cemjata pri Prešove. Vedie sem niekoľko značených turistických chodníkov. Lesná cesta umožňuje prístup aj na bicykli, ktorá je pre milovníkov adrenalínovej jazdy vybudovaná skrz Prešovské singletracky.

Rozhľadňa na Balažke

V regióne Šariš sa nachádza niekoľko hradných zrúcanín, ktoré sú svedkom bohatej histórie a kultúry tohto regiónu. Prinášajú možnosť prehĺbenia sa do minulosti, ako napríklad hrad Šariš, Kapušiansky hrad či Zbojnícky hrad/Soľnohrad, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Pre tých, čo preferujú menej náročné výlety po značených chodníkoch, odporúčame novootvorený Náučný chodník pri Slovenských opálových baniach.

Náučný chodník pri Slovenských opálových baniach

 

Vodný raj v Lipanoch

Po dni strávenom objavovaním krás šarišskej prírody si zaslúžite oddych a relax.  Aj keď vonku bude sychravé a upršané počasie, termálne bazény v aquaparku Lipany sú stále horúce. Okrem jesenného relaxu s krásnym výhľadom, na vás čaká vnútorný a vonkajší relaxačný bazén, detský bazén, jacuzzi, tobogány a iné atrakcie areálu. Nový vodný raj je otvorený počas celého týždňa.

 

57. ročník hudobného nadšenia

Jeseň v Šariši je tiež obdobím bohatým na kultúrne podujatia. Prešovská hudobná jeseň je už klasikou na poli jesenných aktivít v Prešove. Návštevníci PKO Prešov tak môžu pocítiť silný zážitok prostredníctvom naplánovaných 5 koncertov. Viac informácií o podujatí: https://podujatia.pkopresov.sk/.

 

Spoznajte región Šariš s turistickou kartou Šariš Card

Naplánujte si jesennú dovolenku v regióne Šariš. Vďaka zakúpeniu turistickej karty Šariš Card bude vaše objavovanie regiónu ešte výhodnejšie. Získate zľavy na ubytovanie, reštaurácie, do rôznych kultúrnych inštitúcií či iné atrakcie. Zakúpiť si ju môžete online na webovej stránke: https://www.regionsaris.sk/sariscard_podmienky/ alebo osobne v Mestskom informačnom centre v Prešove. Získať ju zdarma môžete vo vybraných ubytovacích zariadeniach pri prenocovaní viac ako dvoch dní ako napríklad Hotel Dukla, Hotel Lineas, Center City Apartmants, Apartmánay Kolégium či Poetika a ďalšie.

 

V regióne Šariš si môžete vychutnať prírodu, históriu ale aj kultúru v jednom z najkrajších období roka. Doprajte si počas jesenných prázdnin nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám tento región ponúka. Nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát, aby ste si uchovali tieto spomienky.

Zdieľať: