Obecné informačné centrum Budimír

Obecné informačné centrum Budimír

Informačné centrum v obci Budimír založili v júni 2015 manželia Zuzana a Peter Kšenžigh. Hlavným cieľom bolo vytvoriť priestor s uceleným systémom propagácie nielen obce Budimír, ale aj blízkeho okolia. Hlavným predmetom ich činnosti je poskytovanie informácií o obci Budimír a blízkom okolí, predaj suvenírov a organizovanie komentovaných prehliadok obce. V budúcnosti by mala pribudnúť požičovňa bicyklov a dielnička určená pre organizovanie tvorivých dielní (tkanie, hrnčiarstvo, vyšívanie a pod.).

V širšom okolí obce Budimír existujú vynikajúce podmienky na turistiku, športové a kultúrne vyžitie. Napriek tomu tu chýbalo zariadenie ponúkajúce spomínané služby a sortiment.

Priestory, v ktorých sídli naše informačné centrum sa nachádzajú na 1. poschodí staršieho kaštieľa „Florián“ na „Paradnom dvore“. Oproti kaštieľu sa nachádza historická sýpka, ktorá slúži ako sklad starožitností spoločnosti LinArt, ktorá tu každú 3. sobotu v mesiaci organizuje jednu z najväčších búrz starožitností na Slovensku. Zakaždým tak obec navštevujú stovky nadšencov starožitností, umenia a histórie. Výhodou umiestnenia prevádzky je možnosť parkovania pre návštevníkov na parkovisku na „Starej ceste“, blízko ubytovacích a stravovacích zariadení, prítomnosť historických pamiatok v obci a samozrejme strategická poloha obce Budimír s dobrým dopravným napojením na blízke mestá Košice a Prešov. Veľkou výhodou prevádzky je práve jej umiestnenie priamo v kaštieli, ktorý je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a ktorý nie je bežne verejnosti prístupný. Počas komentovaných prehliadok je možné navštíviť aj tento kaštieľ, historickú sýpku, starý evanjelický kostol, rímskokatolícky kostol a želiarsky dom.

Okolie obce Budimír a celý región Šariš je bohatý na prírodné bohatstvo pre cestovný ruch. Pohoria Slanské vrchy a Čierna hora poskytujú mnoho možností v každom ročnom období. Medzi najzaujímavejšie lokality blízkeho okolia patrí gejzír v Herľanoch, opálové bane Dubník, Prírodná rezervácia Rankovské skaly, ranče a jazdecké školy v Kráľovciach, Trebejove, Chrastnom a Janovíku, Múzeum bitky pri Rozhanovciach v obci Rozhanovce, rozhľadňa Čerešenka v Čižaticiach, románsko-gotický kostol vo Svinici, vodný mlyn v Kostoľanoch nad Hornádom, kaštiele v okolitých obciach a mnoho ďalších.

Zdroj a foto: obec Budimír

 

Informácie

Ako sa sem dostať:

Obecné informačné centrum Budimír sídli v staršom kaštieli na Paradnom dvore. Nachádza sa na 1. poschodí.

Adresa:
Obecné informačné centrum
Budimír 22 (Kaštieľ „Florián)
044 43  Budimír

Mobil: +421 904 219 386
E-mail: info@obic.sk
Otváracie hodiny: Kedykoľvek na požiadanie. Kontaktujte nás prosím v čase od 09.00 hod. do 19.00 hod.
Viac informácií: facebook OBIC  alebo na webovej stránke obic.sk

Zdieľať:

Mapa

Podujatia v regióne

Žiadne výsledky