Cyklotrasa Extrem 5873 – Šarišský okruh

Cyklotrasa Extrem 5873 – Šarišský okruh

Trasa je súčasťou veľkého okruhu v okolí miest Prešov a Sabinov. Úsek od Jarovníc cez Renčišov a výšľap do horskej rekreačnej oblasti Buče a na hrebeň masívu Bachureň patrí k najzaujímavejším a najnáročnejším. Značenie je dostatočné a kvalitne prevedené. V úseku Renčišov – chata Buče bola v roku 2010 kalamita a popadané stromy dočasne znemožňovali prejazd cyklistom. Zároveň bola zničená väčšina maľovaného značenia. Na lesnej ceste však nie je možné zablúdiť, nakoľko na nej nie sú žiadne mätúce odbočenia. Orientáciu si precvičíte v úseku od chaty Buče do Lačnova, ak sa rozhodnete dokončiť okruh. Ten vedie po existujúcich cestách, kde sa stačí orientovať podľa dopravného značenia.

Informácie

Jarovnice – Renčišov : 13km

Prevýšenie  tam 305 m, späť 404 m

Značenie na trasách sa priebežne obnovuje, ale nie je zaručená jeho stopercentnosť. Preto odporúčame návštevníkom, aby boli vybavení dostatočne podrobnými mapami. Viacej trás, nájdete na stránke www.po–kraj.sk.

Požičovne bicyklov a servis
Vo väčšine miest Prešovského kraja sa nachádzajú predajne bicyklov, ktoré zároveň poskytujú aj servis a predaj náhradných dielov pre bicykle.

Zdieľať:

Mapa

Podujatia v regióne

Rodina, História, Prednáška

nedeľa, 30 júna, 2024

Šarišský hrad, 082 21 Veľký Šariš, Slovensko