Lesnícky náučný chodník Čierna Mláka

Lesnícky náučný chodník Čierna Mláka

Začiatok chodníka je v lokalite nad jazierkom. Má tvar snehuliaka, pozostáva teda z troch okruhov rôznej náročnosti ► 1.okruh JEDĽOVÝ – nanáročný – dĺžka 1,9 km – prevýšenie 100 m, ► 2.okruh BUKOVÝ – mierne náročný – dĺžka 3,7 km – prevýšenie 220 m, ► 3. okruh JAVOROVÝ – náročný – dĺžka 3,9 km – prevýšenie 290 m. Vstup na chodník tvorí drevená vstupná brána s informačnou mapou, ktorá poskytne základné informácie o chodníku a zároveň napomôže návštevníkom v rozhodovaní na ktorý okruh sa vybrať. Jeho celková dĺžka je 4460 m a nájdete na ňom 18 tématických zastávok. Okrem nich na chodníku nájdete drevenú rozhľadňu ako desiatu zastávku s výhľadom na Zborovský hrad, kde je nainštalovaná aj informačná tabuľa, ktorá poskytuje základné informácie o tomto hrade, kamennú terasovitú vyhliadku na hlavný hrebeň Čergovského pohoria, kaplnku svätého Huberta, príšeru vystupujúcu z vôd jazierka pri Zimnej studni či iné zaujímavé objekty. Samozrejmosťou sú lavičky na oddych, studničky i zrubové ohnisko.

Informácie

Do Bardejovských Kúpeľov sa dostanete aj miestnou hromadnou dopravou. K chodníku vás dovedie žltá turistická značka náučného chodníka priamo z konečnej zastávky MHD.

K chodníku sa dostanete od jazierka v doline Kúpeľného potoka; prístup – z centra po žltej turistickej značke asi 0,8 km smerom do Zborova a pred jazierkom pokračovať po spevnenej ceste asi 0,5 km

Zdieľať:

Mapa

Podujatia v regióne

Žiadne výsledky