Rekreačný areál Delňa

Rekreačný areál Delňa

Rekreačný areál Delňa bol vybudovaný v 50-tych rokoch 20. storočia, asi 5 km od centra mesta Prešova. Areál je tiež známy bohatou flórou. Nachádza sa na rozsiahlej ploche 15 hektárov a poskytuje priestor na rekreačné športy. Návštevníci majú možnosť využiť športové ihriská na volejbal, plážový futbal a pingpongové stoly. Areál okrem vodnej plochy ponúka vďaka bohatému trávnatému a stromovitému porastu možnosť uchýliť sa do tieňa a vychutnávať si pravý relax v prírode.

Vodná nádrž má bezbariérový vstup a je napúšťaná upravovanou a hygienicky vyhovujúcou vodou. Voda je osviežujúca, čo určite poteší nejedného návštevníka, ktorý sa počas letných horúčav potrebuje príjemne schladiť. Bezpečnosť kúpajúcich je zabezpečená kvalifikovanou vodnou záchrannou službou počas prevádzkových hodín.

Nechýbajú tu ani preliezky, šmýkačky, malé kolotoče, či množstvo iných atrakcií pre deti. V areáli sa nachádza aj niekoľko bufetov, ktoré ponúkajú tradičné rýchle občerstvenie, chladené nápoje či zmrzlinu.

Sociálne zariadenia a sprchy sú na okraji areálu.

Informations

Adresa:
Jelšová 5, 080 01 Prešov
Telefón: 051/773 20 84

Rekreačný areál sa nachádza v smere na Košice. Je veľmi dobré dostupné autom. Parkovisko je hneď pri vstupe. Dostupnosť je aj miestnou hromadnou dopravou autobusom č. 45, pričom konečná zastávka smerom z centra mesta je práve kúpalisko.

Cestovný poriadok: https://www.dpmp.sk/l151_Delna-45-A-82.html

Share:

Map

Events in Šariš region

No results