Reštaurácia Via Magna

Reštaurácia Via Magna

Reštaurácia a kaviareň VIA MAGNA

Reštaurácia a kaviareň VIA MAGNA bola otvorená v septembri 2004, nachádza sa priamo v historickom centre Prešova, pričom na trhu úspešne pôsobí už 10 rokov. Názov reštaurácie je odvodený od kráľovsko – cisárskej obchodnej cesty VIA MAGNA, dlhej vyše 1000 km, ktorá viedla v 16. Storočí cez celé Uhorsko a Jednou z jej zastávok bolo aj naše mesto Prešov.

Do reštaurácie vedú 2 vstupy; priamy vstup je z Jarkovej ulice, kde je priamo možné zaparkovať. Z centra mesta sa k nám dostanete bránou domu z Hlavnej 27, ktorá Vám odkryje jednu z najkrajších pasáží v Prešove. Úzka ulička s malými obchodíkmi Vás privedie až k nám.

Kapacita prevádzky je 120 miest. Svoju kávu si môžete vychutnať v štýlovej kaviarni, v snack bare Vám ponúkneme chutnú kávu, alebo obľúbený nápoj. V letno-zimnej záhrade si prečítate noviny, či vybavíte obchodné rokovania. Reštaurácia je umiestnená v dobovej kamennej pivnici s klasickým kozubom a vinotékou, ponúkajúcou vína výhradne z oblasti Slovenska.

Oddýchnuť si počas teplých letných dní môžete aj na letnej terase na Hlavnej.

Zdroj: viamagna.net

Informations

Hlavná 27 (vchod aj z Jarkovej ulice)
Prešov
08001

W-ECOPOWER, s r .o.
Tkáčska 3,
080 01  Prešov

Tel. č.: 0905 502 374

E-mail: viamagna1@gmail.com

web: www.viamagna.net

Share:

Map

Events in Šariš region

Koncert

Friday, June 14, 2024

Poetika, Hlavná 20 080 01 Prešov

Gastronómia a víno

Wednesday, June 19, 2024

Poetika, Hlavná 20 080 01 Prešov

Film

Wednesday, June 5, 2024 - Wednesday, August 28, 2024

Amfiteáter, 080 01 Prešov

Film

Wednesday, June 5, 2024 - Wednesday, June 26, 2024

Jána Pavla II, 080 01 Prešov

Gastronómia a víno

Thursday, June 13, 2024

PKO Prešov, Hlavná 6395/50A 080 01 Prešov

Galéria

Tuesday, May 7, 2024 - Friday, June 28, 2024

Galéria Caraffka, Jarková 28a, 080 01 Prešov

Festival

Thursday, June 20, 2024 - Sunday, June 23, 2024

Hlavná ulica 080 01 Prešov