Jahodové mesto – Prešov, ako ho nepoznáte

Vedeli ste, že jahoda je symbol, s ktorým sa mesto spája už od 12. storočia? Prvé náznaky pochádzajú z rozprávanie legendy o kráľovi Belovi II., ktorý pomenoval vtedajšie mestečko podľa jahôd, ktoré rástli na území dnešného mesta. Neskôr boli zakomponované v historických pečatiach a erboch. Svieže, unikátne, moderné a jahodové mesto. Aj takto môžete poznať metropolu Šariša, mesto Prešov.

Podpora života a turizmu v meste

Jahodové mesto Prešov je nezávislou iniciatívou, ktorej cieľom je podpora života a turizmu v meste Prešov a odlíšiť ho od ostatných miest na Slovensku, i vo svete. V Jahodovom meste má každý dostatok príležitosti, ako tráviť naplno svoj čas. Prináša do mesta energiu, zábavu, chuť a radosť. Práve podujatie Jahodová noc presvedčila a očarila stovky návštevníkov. Ikonická Floriánová ulica sa mení na nepoznanie. Noc, ktorá chutí všetkým návštevníkom a môže konkurovať iným medzinárodným podujatiam. Vyvrcholením Jahodovej noci 2023 bol mapping, ktorý vyrozprával príbeh Prešova a jeho spojenie s jahodami. Nechýbal kultúrny program a bohatá ponuka kvalitných jedál, nápojov v téme jahôd.

Zdroj foto: Prešov – Jahodové mesto

Ďalšou iniciatívou, ktorá vyšla z Jahodového mesta je oboznámiť domácich o zaujímavých faktoch mesta, o osobnostiach, ktoré sa spájajú s týmto mestom, či o historických udalostiach a iných zákutiach viacerých budov. Prehliadok sa zúčastnilo niekoľko desiatok zvedavých domácich s otázkami, ktoré zodpovedala a sprevádzala známa mestská sprievodkyňa, pani Sivaničová.

Objavuj zaujímavosti mesta

Ako dobre poznáte mesto Prešov a jeho okolie sa môžete presvedčiť na stránke www.jahodovemesto.sk, ktorá prináša škálu tipov na vytváranie zážitkov, kvalitné ubytovanie, chutné jedlá, kultúru v meste, prírodné bohatstvá a rôzne iné zaujímavosti z mesta.

Aby ste z Jahodového mesta neodišli naprázdno, na e-shope si zakúpite batoh zážitkov, do ktorého si môžete zbaliť niečo pod zub. Odneste si so sebou originálne tričko, ktoré zdobí ikonická známka monumentu Konkatedrály sv. Mikuláša, v umeleckom prevedení formou vitráže, štýlový hrnček či jahodový destilát – pravú Prešovskú Jahodovicu, limitovanú edíciu. Všetky produkty na zakúpenie nájdete na webstránke v sekcii e-shop.

Už aj známy zabávač a influencer Domi Haly objavil Jahodové mesto, ktorý si zakúpil Jahodové pralinky a jedinečnú, limitovanú Jahodovicu.

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Share: