Región Šariš sa prezentoval na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislave

Región Šariš sa prezentoval na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislave

Po ročnej prestávke sme opäť zažili atmosféru cestovateľského dobrodružstva. Uplynulý týždeň sme sa zúčastnili medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2022. V bratislavskom výstavisku Incheba Expo sme od 28. apríla do 1. mája prezentovali turistický potenciál regiónu Šariš. Jeho expozícia bola súčasťou stánku Prešovského samosprávneho kraja a niesla sa v znamení „Prešovský kraj – Unesco kraj“.

Svoje zastúpenie v rámci Prešovského kraja sme mali aj my, Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš. Počas štyroch dní sme predstavili svoju ponuku, ktorá umožnila potenciálnym návštevníkom nahliadnuť do našich propagačných materiálov, informovať a inšpirovať ich bohatou ponukou, ktorú náš región ponúka.

Okrem toho sme priblížili návštevníkom veľtrhu náš projekt „Šarišská hradná cesta“, ktorý vzbudil najväčší záujem. Pozitívnym ohlasom bol aj komplexný turistický sprievodca – Vitajte na Šariši, ktorý prevedie turistu po rozmanitých kultúrno-historických pamiatkach, zachovanej ľudovej architektúre, podmanivej prírode, či o možnostiach ubytovania sa a gastronomických zážitkoch. Svojou pozornosťou upútal aj limitovaný soľnobanský toliar, ktorý si aj v Bratislave našiel svojich zberateľov.

Veríme, že veľtrh cestovného ruchu priniesol návštevníkom dávku inšpirácie na dovolenku po regióne Šariš a naopak pre nás nové inšpirácie pre jeho ďalší rozvoj.

 

Zdieľať: