Lyžovačka v regióne Šariš

Príďte si užiť zimu do regiónu Šariš. Lyžovačka na Šariši je ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po zimnej dovolenke plnej lyžovačky, zábavy a nádhernej prírody. Šariš ponúka niekoľko výborných lyžiarskych stredísk, ktoré sú pripravené na tohtoročnú sezónu 2023/2024, medzi ktorými vynikajú Ski Drienica, Ski Lysá a Ski Búče.

Rodinné lyžovanie v Drienici

Areál strediska SKI Drienica je ako stvorený pre rodinné lyžovanie, ktorý sa nachádza v okrese Sabinov, v obci Drienica. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške okolo 700 metrov, takže má dobré predpoklady k dlhej lyžiarskej sezóne, ktorej pomáha aj umelé zasnežovanie. Disponuje štyrmi zjazdovkami s celkovou dĺžkou takmer 2,5 km. Podľa aktuálnych podmienok sú spustené dva malé (detské), dva veľké vleky a hlavná zjazdovka v plnej dĺžke. Upravený „poratrakovaný“ svah je pripravený na kvalitnú a bezpečnú lyžovačku.

SKI Drienica

Zážitkom je nielen denné (09:00 – 16:00 hod.) ale aj večerné lyžovanie (17:00 – 21:00 hod.) počas celého týždňa. Široká zjazdovka jemného sklonu je ideálna aj pre úplných začiatočníkov. Na zjazdovkách sa však nestratia ani začiatočníci či skúsenejší lyžiari. Pod odborným vedením sa tu naučíte lyžovať alebo sa v tejto činnosti zdokonalíte. Práve STAR SKI sa postará o lyžiarsku a snowboardovú školu. Do strediska si nemusíte zobrať so sebou dokonca ani lyžiarsku výstroj. Šolty Ski zabezpečí požičovňu a servis lyžiarskeho a snowboardového vybavenia aj pre tých, ktorý ju nevlastnia. Dokonca aj klzák pre najmenších.

mapa strediska SKI Drienica

Priamo na svahu sa nachádza bufet s rýchlym občerstvením. Širokú ponuku ubytovania tohto strediska dopĺňa aj neďaleký hotel Šomka s reštauráciou. Parkovanie je priamo pod svahom zdarma. Aktuálny prehľad cenníka nájdete na stránke: www.skidrienica.sk

Hotel Šomka **

 

Lyžiarske stredisko v srdci Čergova

Naplánujte si návštevu ďalšieho neďalekého strediska SKI Lysá v Drienici, kde sa lyžuje, snowboarduje, sánkuje, skialpuje, jednoducho žije. Stredisko túto sezónu ponúka štyri upravované zjazdovky dokopy dlhé vyše 6 km, ktoré sú určené pre pokročilých ale aj začiatočníkov.

Lyžovaniu na zjazdovkách predchádza vyvezenie dvojsedačkou na samý vrchol. Práve Lysá je jedným z najvyšších vrcholov pohoria Čergov s dosahujúcou výškou 1 067 m n. m.. Z vrchola je nádherný výhľad na hlavný hrebeň, Veľkú Javorinu, Minčol a pri dobrej viditeľnosti aj Tatry. Lyžovanie v srdci Čergova je skutočný zážitok. Aktuálny prehľad cenníka nájdete na stránke: www.skilysa.sk 

SKI Lysá

Ak patríte medzi nadšencov skialpu, odporúčame výšľap po značených zjazdovkách Lysej alebo vrcholkoch Čergovských hôr. Vyznávačov bielej stopy zas každoročne tešia upravené stopy na viacerých značených tratiach, aké nenájdete nikde inde v regióne.

Požičovňa lyžiarskeho vybavenia je umiestnenú priamo po príchode do strediska. Budova je umiestnená za pokladňami pri nástupnej stanici sedačky za bufetom. Po športovom výkone si doplňte energiu v chate Šport, kde zažijete pravé horské ubytovanie v desiatich trojlôžkových izbách. Chata je otvorená každý deň.

Ak ešte nemáte vyriešenú zábavu na Silvestra, vychutnajte si ju priamo na horskom svahu.

 

Bachureňské malebné stredisko

Vďaka rôznej obťažnosti svahov v stredisku SKI Búče – Renčišov, si príde na svoje každý nadšenec lyžovania, skialpu ale aj bežkovania. Prístup do strediska je z obce Renčišov, kde nájdete zjazdovky, lyžiarsku školu a detský lanový vlek.

Stredisko disponuje technickým zasnežovaním, ale jeho poloha a nadmorská výška sú faktormi, ktoré spôsobujú, že stredisko nemá počas zimy núdzu o prírodný sneh. V stredisku je 5 lyžiarskych vlekov s rôznou dĺžkou. Zjazdové trate v stredisku sú všetkých náročností s celkovou dĺžkou 4 km. Ak sa chystáte zalyžovať si v areáli SKI Búče, nezabudnite preto na reťaze, aby ste vyšli na horné parkovisko s autom. Hladní však nebudete. Uprostred strediska sa nachádza horská chata Bukvica so stravovacím zariadením v nadmorskej výške 810 m n. m..

Stredisko ponúka množstvo skialpinistických a bežkárskych trás vhodných tak pre začiatočníkov, ako aj pokročilých vyznávačov tohoto stále populárnejšieho zimného športu. Hrebeň pohoria so svojim alpínskym rázom ponúka množstvo zaujímavých výhľadov na najvyššie pohoria Slovenska. V obľube sú bežecké trate v blízkosti areálu Biatlonová v dĺžke 3 km, Malý Lipovecký okruh v dĺžke 5 km, hrebeňová Bachureňská stopa 8 km či okruh Okolo Mindžovej v dĺžke 7 km.

Aktuálny prehľad cenníka nájdete na stránke: www.skibuce.sk

SKI Búče

Lyžovačka v regióne Šariš so strediskami Ski Drienica, Ski Lysá a Ski Búče nie je len o svahoch a zjazdovkách. Ponúka celé spektrum zimných zážitkov od adrenalínových športov až po pokojné prechádzky v kúzle zasneženého krajinného rázu. Bez ohľadu na to, či ste nadšený lyžiar, snowboardista, rodinka s deťmi alebo párik hľadajúci romantiku, šarišský región má v zimnom období čaro, ktoré stojí za to objavovať.

Zdieľať: