Kyslíková cesta Mihaľov

Juhozápadne nad mestom Bardejov v nadmorskej výške 487 m.n.m je známa miestná časť Mihaľov. Prvé správy o osade Bardejovský Mihaľov pod nemeckým názvom Michelohaw vo význame Michalova Poruba sa objavujú v 15. storočí. Osadu založili usadlíci zákupného práva spolu s prvým šoltýsom Michalom. Slovenský názov vznikol od nárečovej podoby mena Michal. Prvé zmienky o názve Bardejovský Michalov pochádzajú z obdobia maďarizácie. Na dobových tabuliach označujúcich konské povozy sa osada označovala názvom Bartfa Michalov. Dnešná podoba názvu Bardejov časť Mihaľov vznikla pridružením obce k mestu Bardejov.
A práve v tejto časti nájdete takmer 3 km dlhý turisticko – relaxačný chodník “Kyslíková cesta Mihaľov”. Cesta má 19 obnovených zastávok, ktoré dopĺňajú prvky na cvičenie. K dispozícii je aj altánok s kapacitou 20 osôb na sedenie pod strieškou a 10 osôb pri ohnisku. Súčasťou cesty sú aj 2 informačné stojany a odpočívadlo so sedením pri 3 stoloch.

Informácie

Osada Bardejovský Mihaľov leží v údolí dvoch protiľahlých svahov juhozápadne od mesta Bardejov v časti Nízkych Beskyd v nadmorskej výške 487 m.

Zdieľať:

Mapa

Podujatia v regióne

Rodina, Tanec, Tradície

piatok, 21 júna, 2024 - nedeľa, 23 júna, 2024

086 41 Raslavice

Šport

nedeľa, 4 augusta, 2024

Amfiteáter, 08641 Raslavice