15. June 2024 – 16. June 2024

Rodina, Tanec, Festival, Tradície

Kapušianske folklórne dni

S veľkou radosťou vás pozývame na nezabudnuteľný 19. ročník Folklórnych slávnosti s názvom Kapušianske folklórne dni, ktoré sa budú konať 15. a 16. júna 2024 v úžasnom prostredí amfiteátra v parku sv. Cyrila a Metoda v Kapušanoch.

Tohtoročná udalosť naplno ožije, prinesie kvalitnú hudbu, tanec, spev či hovorené slovo, ktoré budú vychádzať priamo zo srdca našej tradičnej kultúry.

V sobotu sa začne o 16:00, kedy sa v detskom programe predstavia naše talentované deti z Folkórneho súboru Kapušančan, Detského folklórného súboru Čerešenka, deti zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Kapušanoch a naši drahí hostia z Českej republiky, Folklórny súbor Štěpnička.

Od 17:30 sa parku, v hlavnom programe, predstavia Folklórny súbor Kapušančan, Folklórny súbor Rozmarija, Folklórna skupina Jána Lazoríka, Folklórna skupina Parobčaci, spevácka skupina Dubrova a večer zakončí nádherné vystúpenie Folklórneho súboru Zobor.

… A nezabudnite na tanečnú veselicu, ktorou nás bude sprevádzať ľudová hudba Čavargoš.

Nedeľňajší galaprogram začne o 15:00 a chýbať v ňom nebudú ani naši skvelí domáci členovia Folklórneho súboru Kapušančan, Folklórny súbor Štěpnička, Mužská spevácka skupina Kapušanske Richtaroše, Folklórna skupina Pridaň, Detský folklórny súbor Pridančatá, Folklórny súbor Šarišan a Folklórny súbor Mladosť.

Okrem pestrého programu vás čakajú aj sprievodné akcie, ako je ulička remesiel, detské atrakcie, predaj suvenírov a občerstvenie, aby ste si mohli plne užiť tento slávnostný víkend plný kultúry a zábavy.

Tešíme sa na vašu účasť a spoločné prežitie nezabudnuteľných chvíľ na Kapušianskych folklórnych dňoch!Event poster

Additional informations

Share: