Zábava na snehu v lyžiarskom stredisku SKI Lysá

Jednou z vecí, ktoré sa stredisko SKI Lysá odlišuje od ostatných lyžiarských stredísk, je jej jedinečná poloha. SKI Lysá je tak trochu ukrytá v srdci Čergova.

Z vrcholu Lysá (1 068 m n. m.) je nádherný výhľad na hlavný hrebeň, Veľkú Javorinu, Minčol a pri dobrej viditeľnosti aj Tatry. Prístup do strediska je z obce Drienica.

Počas zimnej sezóny poskytuje garanciu snehu zasnežovací systém. Ponúka lyžiarom aj snowboardistom sedačkovú dráhu, lyžiarske vleky a upravené zjazdovky v dĺžke cez šesť kilometrov s krásnymi výhľadmi do doliny. Mapu strediska si môžu návštevníci pozrieť aj online na stránke www.skilysa.sk/mapa-strediska/.

Do rekonštrukcie strediska SKI LYSÁ vložila nemalé úsilie a veľké srdce. Cieľom je vytvoriť čo najlepšie podmienky pre návštevníka. Uvedomili si, že cena je však silným rozhodovacím faktorom pri dileme „Kam na lyžovačku?“. Práve preto tento rok ponúkajú bezkonkurenčné ceny za lyžovačku. Prehľad taktuálnych skipasov. 

SKI LYSÁ každoročne teší bežkárov upravenými stopami na viacerých značených tratiach, aké nenájdete nikde inde v regióne Šariš. Počas priaznivých podmienok sú k dispozícii bežecké trate ako Čergovský prírodný športový areál s dĺžkou 15 km, 35 km dlhý Čergovský náučný chodník či trať cez Boguš s dĺžkou 5 km.

Skialpinizmus sa teší čoraz väčšej popularite aj v stredisku, preto nezabúdajú ani na nadšencov tohto zimného športu. Lyžiarske stredisko je ako stvorená pre množstvo výšľapových prírodných trás aj možnosti zjazdu. Pre skialpinistov pripravili okrem zjazdoviek a bežeckých tratí v stredisku aj návrhy štyroch okruhov z Lysej až ku okolitým vrchom, podľa rôznych náročností.

  1. okruh sedlo Besná – 8 km
  2. okruh Veľká Javorina – 19 km
  3. okruh Solisko – 26 km
  4. okruh Minčol – 46 km

Atraktívnosť strediska dopĺňajú aj rôzne aktivity. Zažiť jedinečnú večernú sánkovačku na Lysej môžu veľkí aj malí nadšenci snehu už 11. februára od 16:00 do 20:00. Na Lysej sa objaví 3 km dlhá sankárska trať, ktorá povedie od výstupnej stanice sedačky až dole ku parkovisku.

Radosť zo snehu v maskách si môžu zopakovať aj tento rok. Ak sa spojí šport so zábavou, vznikne z toho lyžovačka v maskách na Lysej, ktorá sa uskutoční 18. februára. Navyše, deti v maskách sa potešia sladkej odmene. Lyžiari v maskách získajú 10% zľavu na skipas a na zohriatie čaj zdarma na Horskej Chate Šport.

Zdieľať: