Šariš na ostrie noža

Výborný spôsob, ako si udržať fyzickú kondíciu a zároveň ako stráviť chladné dni v príjemnej atmosfére, je korčuľovanie. Nech už je to na rybníku, štadióne alebo na pripravenom ľade, korčuľovanie je ďalší spôsob spoznávania a objavovania Šariša.

Zimné korčuľovanie v Prešove

Otestujte svoje schopnosti a zručnosti na ľade v Prešove hneď niekoľkokrát. PWG Aréna v Prešove ponúka širokej verejnosti v jednotlivých dňoch možnosť verejného korčuľovania a taktiež ponúka aj kurzy korčuľovania pre najmenších pod vedením skúsených trénerov. Ak nemáte korčule, v aréne ich požičajú priamo na mieste počas celej otváracej doby. Ak už korčule máte, no potrebovali by oprášiť, nabrúsiť a spraviť údržbu, v aréne sa taktiež postarajú o kvalitné zabezpečenie. Korčule budú dokonale ostré a už po pár minútach budú ako nové a pripravené na ďalšiu jazdu. Plochu môže využiť každý, kto navštívil PWG Arénu a zakúpil si zvýšené vstupné o 1,- €. Následne sa s touto vstupenkou preukáže pri vstupe na malú plochu. Každá vstupenka do PWG Arény umožní vstup na 1,5 hod. blok (detské veko, veko mix, veko dospelí) – max. 40 ľudí alebo 1 hod. blok (veko hokejka a puk) – max. 15 ľudí na malej ploche ZDARMA až do 30. 03. 2024. Pre tých, ktorí nechcú využívať malú plochu za PWG Arénou, sú k dispozícii kreditné permanentky v hodnote 50,- €, ktoré sú použiteľné a prenosné pre celú rodinu a pomocou ktorých sa dostanete k pôvodným zníženým cenám za vstup do PWG Arény. Permanentky sú platné do 31. 4. 2024. Po tomto termíne sa malá plocha rozpustí.

Cenník, obsadenie ľadovej plochy a ďalšie potrebné informácie nájdete na webstránke: PWG Aréna

Pravidelné verejné korčuľovanie sa koná aj na Zimnom štadióne na ulici Pod Kalváriou počas víkendov. Zohrejte sa v novootvorenej kaviarni na poschodí, kde si vychutnáte nielen teplé nápoje, lahodné kávy ale i dezerty Kaviareň je otvorená počas celého týždňa.

Cenník, obsadenie ľadovej plochy a ďalšie potrebné informácie nájdete na webstránke: zimný štadión Prešov

Foto: Zimný štadión Prešov

Aj v Lipanoch nájdete skvelé korčuľovanie s vylepšeniami

V meste zelených líp sú otvorené brány Multifunkčnej ľadovej plochy aj počas tejto zimnej sezóny. Plocha je určená pre všetky generácie. Deťom mladším ako 10 rokov je vstup povolený len v sprievode osoby staršej ako 18 rokov. V hokejovej hale v Lipanoch pripravili niekoľko vylepšení. Zlepšili sa podmienky parkovania, pri hokejovej hale sa vybudovala šatňa, v ktorá je k dispozícii s pohodlnejším sedením a nechýba ani automat na teplé nápoje. Parkovanie počas verejného korčuľovania je k dispozícii na parkovisku školy Komenského 113 a Gymnázia.

Aktuálny harmonogram je možné sledovať na webovej stránke: Multifunkčná ľadová plocha

Fašiangový karneval na ľade

Nepremeškajte spoločné zábavné podujatie na ľade – Fašiangový karneval na ľade, ktoré sa uskutoční dňa 11. februára 2024 od 14.00 hod. na multifunkčnej ľadovej ploche v Lipanoch. Čaká na vás súťaž o najlepší karnevalový kostým, diskotéka na ľade či stretnutie s rozprávkovými postavami Nezabudnite si karnevalový kostým a korčule. Vstup voľný.

Fašiangový festival na ľade

Prírodné korčuľovanie na Sigorde 

V prípade priaznivého počasia, OZ Čavargy sa ukážkovo postará o zimné vyšantenie na zamrznutom Sigorde. Poskytujú služby návštevníkom možnosťou požičania si korčúľ pre deti aj dospelých. Okrem toho sú k dispozícii zdarma hokejové brány, pomôcky pre malých korčuliarov, puky a odhŕňače na sneh. Na zahriatie je aj malé občerstvenie v podobe horúcej čokolády, čaju, vareného vína a rôzne pochutiny. Túto zimnú sezónu sú v prípade vhodných podmienok otvorené služby v priebehu týždňa od 13:00 do 18:00 hod. a počas víkendu od 10:00 do 18:00 hod.

Predĺžiť si čas v tomto krásnom prostredí môžete aj prechádzkou po náučnom chodníku okolo Sigordu. Ak je dostatok snehu, využite sánkovanie na priľahlom kopčeku neďaleko Lodenice.

Aktuálne informácie sledovať na FB stránke: Lodenica Sigord

Foto: OZ Čavargy

Šarišské klzisko

Vo Veľkom Šariši je zas možnosť využiť ľadovú plochu pri Kolkárni, v prípade dobrej spolupráce s počasím. Plocha slúži nielen pre hokejový oddiel Šariš Team ale aj na verejné korčuľovanie. Viac informácií a vstup je potrebné riešiť v bufete v Kolkárni.

Foto: Hokejový oddiel – Šariš Team vo Veľkom Šariši
Zdieľať: