Región Šariš sa prezentoval v zahraničí 

Oblastná organizácia cestovného ruchu (ďalej len „OOCR“) Región Šariš sa dostáva čoraz viac do povedomia nielen slovenským ale aj zahraničným návštevníkom. Už začiatkom roka 2023 sa zúčastnila dvoch medzinárodných veľtrhov, kde prezentovala to najlepšie z regiónu.

IMTM Tel Aviv, Izrael

V dňoch 14. – 15. február 2023 sa tak Región Šariš zúčastnil vôbec po prvýkrát na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu IMTM TLV 2023 v Tel Avive.

Išlo o jeden z najväčších veľtrhov cestovného ruchu v Stredomorí, ktorého sa zúčastnilo približne 100 krajín. Región Šariš pod záštitou Slovakia Travel tak prezentovali Slovensko izraelským návštevníkom.

Dobrou správou je, že Izraelčanov láka Slovensko, naša príroda, kúpele či židovské pamiatky. Izraelskí turisti patria medzi najlepších zahraničných turistov z pohľadu počtu prenocovaní na našom území. Aj v našom regióne im máme čo ponúknuť.

Počas veľtrhu nadviazala spoluprácu s izraelskými novinármi, ktorí sa už túto jeseň zúčastnia infocesty po našom regióne.

UTAZÁS Budapešť, Maďarsko

O týždeň (23. – 26. február) sme sa opäť zviditeľnili počas najväčšieho veľtrhu cestového ruchu v Maďarsku. Vo veľtržnom výstavnom centre Hungexpo sa predstavilo vyše 100 vystavovateľov z 34 krajín sveta. Návštevníkov zaujímalo ako si predĺžiť pobyt na východnom Slovensku aj mimo Košického kraja, ktorý je väčšine pomerne známy.

Aj počas budapeštianskeho veľtrhu sme započali prípravy pre maďarských novinárov, ktorí sa zúčastnia infocesty po našom regióne už v máji tohto roku.

Propagáciu našej krajiny ale aj nášho regiónu zastrešovala národná organizácia na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel a Ministerstvo dopravy SR.

 

Podujatie realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.
Implemented with the financial support of the Ministry of Transport of the Slovak Republic.

 

Zdieľať: