Región Šariš sa prezentoval v zahraničí i doma

Oblastná organizácia cestovného ruchu (ďalej len „OOCR“) Región Šariš sa dostáva čoraz viac do povedomia nielen slovenským ale aj zahraničným návštevníkom. Už začiatkom roka 2023 sa zúčastnila dvoch medzinárodných veľtrhov, kde prezentovala to najlepšie z regiónu.

 

IMTM Tel Aviv, Izrael

V dňoch 14. – 15. február 2023 sa tak Región Šariš zúčastnil vôbec po prvýkrát na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu IMTM TLV 2023 v Tel Avive.

Išlo o jeden z najväčších veľtrhov cestovného ruchu v Stredomorí, ktorého sa zúčastnilo približne 100 krajín. Región Šariš pod záštitou Slovakia Travel tak prezentovali Slovensko izraelským návštevníkom.

Dobrou správou je, že Izraelčanov láka Slovensko, naša príroda, kúpele či židovské pamiatky. Izraelskí turisti patria medzi najlepších zahraničných turistov z pohľadu počtu prenocovaní na našom území. Aj v našom regióne im máme čo ponúknuť.

Počas veľtrhu nadviazala spoluprácu s izraelskými novinármi, ktorí sa už túto jeseň zúčastnia infocesty po našom regióne.

 

UTAZÁS Budapešť, Maďarsko

O týždeň (23. – 26. február) sme sa opäť zviditeľnili počas najväčšieho veľtrhu cestového ruchu v Maďarsku. Vo veľtržnom výstavnom centre Hungexpo sa predstavilo vyše 100 vystavovateľov z 34 krajín sveta. Návštevníkov zaujímalo ako si predĺžiť pobyt na východnom Slovensku aj mimo Košického kraja, ktorý je väčšine pomerne známy.

Aj počas budapeštianskeho veľtrhu UTAZÁS sme započali prípravy pre maďarských novinárov, ktorí sa zúčastnia infocesty po našom regióne už v máji tohto roku.

 

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD Praha, Česko

V marci sme pokračovali v prezentovaní nášho regiónu. Zúčastnili sme sa 31. ročníka Medzinárodného veľtrhu Holiday world & Region world v Prahe (17. – 19. marec 2023), ktorý je najväčší v strednej Európe.

„Českí návštevníci radi spoznávajú našu krajinu, avšak stále ich vieme prekvapiť unikátnymi miestami, o ktorých nemajú informácie. Náš región im má stále čo ponúknuť cez prírodné scenérie, unikátne miesta či kultúrno-historické pamiatky,“ uviedla pracovníčka OOCR Región Šariš, Katarína Bartková.

Počas veľtrhu sme okrem prezentácie regiónu Šariš odovzdávali návštevníkom niekoľko cien z nášho regiónu, ktoré boli súčasťou vedomostného kvízu.  Jednou z výhier boli poukazy na dobovú večeru na Hrade Šariš a workshop pečenia chleba. Práve Slovensko bolo partnerskou krajinou veľtrhu, ktoré pod záštitou Slovakia Travel prezentovalo cestovný ruch naprieč celou krajinou.

Propagáciu našej krajiny ale aj nášho regiónu zastrešovala počas zahraničných výstav národná organizácia na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel a Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky.

 

ITF Slovakiatour Bratislava, Slovensko

Región Šariš bol opäť súčasťou slovenského veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave (20. – 23. apríl). V bratislavskej Inchebe predstavila návštevníkom Prešovský kraj Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska v spolupráci s členskými organizáciami cestovného ruchu, ktorého sme boli súčasťou.

Súbežne v Inchebe prebiehali výstavy gastronómie Danubius Gastro spoločne s Autosalónom, ktoré zastrešili produkty a služby od takmer 250 vystavovateľov z 13 krajín.

„Návštevníkom sme predstavili na naše publikácie, možnosti na výlety, pamiatky a jedinečné zážitky v destinácii. Mimoriadne ich zaujímala Šarišská hradná cesta a vysoký počet hradov a zrúcanín v regióne Šariš. Svoju pozornosť zaujali jedinečné opály zo Slovenských opálových baní. Návštevníci tak mohli nahliadnuť na skutočné poklady regiónu, ktoré sú hlboko ukryté v podzemí,“ uviedla Bartková.

Stánok pritiahol aj nadšencov termálnych kúpeľov, ktorí sa zaujímali o možnostiach procedúr Bardejovských Kúpeľov s ochutnávkou vody z liečivých prameňov Bardejovských Kúpeľov.

 

Podujatie realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.
Implemented with the financial support of the Ministry of Transport of the Slovak Republic.

 

 

Zdieľať: