Rozhľadňa Rohuľa 595,6 m n. m.

Vrch Rohuľa (595,6 m n. m.) sa nachádza v pásme Ondavskej vrchoviny Nízkych Beskýd a leží medzi obcami Nižná a Vyšná Jedľová, Belejovce, Kružľová a Kapišová.
Turistická rozhľadňa je postavená na pôvodnom mieste, kde stáli meračské veže. Má tvar štvorbokého ihlana, so štyrmi vyhliadkovými plošinami. Najvyššie štvrté podlažie sa nachádza vo výške 14 m. Nahor vedie sústava štyroch drevených rebríkov, ktoré nie sú zabezpečené zábradlím, takže výstup môže turistom s menej pevným krokom spôsobiť problém. Rodičia veľmi malých detí a starší návštevníci by preto mali zvážiť svoje schopnosti.
Ak vám bude priať počasie, z veže sa Vám podarí zazrieť až Tatry a to vďaka výhľadovej ružice, ktorú tvoria Poloniny, Sninský kameň, Vihorlat, Slanské vrchy, Makovica, Čergov, Stebnická Magura, Stavok a Tatry.

Aktuálne: rozhľadňa v decembri 2019 sa rozpadla.

Informácie

Obecný úrad Vyšná Jedľová
Vyšná Jedľová 33
089 01 Svidník
Kontakt:
Tel.: 0905 702 629
E-mail: vysna.jedlova@azet.sk

Ako sa dostať k rozhľadni: zo Svidníka vedie červená turistická značka do obce Nižná Jedľová ku križovatke, smerovník s modrou turistickou značkou vedie až na Rohuľu k rozhľadni.
Ako sa dostať od rozhľadne: z Rohule trasa vedie do obce Belejovce (463 m n. m.), ďalej po lúke k smerovníku vo Vápenickom sedle (503 m n. m.), kde sa modrá turistická značka stretáva so zelenou. Modré značenie pokračuje vpravo do obce Vápeník (448 m n. m.), kde končí.
Dĺžka trasy: 7 400 m
Odhadovaný čas:  2 hodiny a 20 minút bez prestávok
Náročnosť: mierne náročná túra s ostrým stúpaním.

Zdieľať:
Zdieľať cez facebook
Zdieľať cez twitter
Zdieľať cez whatsapp
Zdieľať cez email
Zdieľať cez print

Mapa