Lyžiarska sezóna v regióne Šariš

Spustila sa zimná sezóna 2021/2022 na lyžiarskych svahoch. Pozrite si prehľad lyžiarskych možností v regióne Šariš.

Lyžiarske stredisko Ski Drienica

Foto: Ski Drienica

Ski Drienica sa nachádza v obci Drienica v okrese Sabinov a svojim návštevníkom ponúka lyžiarske trate rôznych náročností. Stredisko je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Pre deti sú tu široké zjazdovky a bezpečné vleky. Na zjazdovkách Ski Drienica sa však nestratia ani začiatočníci či skúsenejší lyžiari. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške okolo 700 metrov, takže má dobré predpoklady k dlhej lyžiarskej sezóne, ktorej pomáha aj umelé zasnežovanie. Celková kapacita areálu je 2 500 osôb, počet zjazdových tratí sú 4. Celková dĺžka zjazdových tratí je 2450 m, ktoré sú technicky zasnežované vrátane umelého osvetlenia. Do Ski Drienica si dokonca návštevník nemusí so sebou zobrať ani lyžiarsku výstroj. Plne sa môže spoľahnúť na požičovňu lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia. Podľa aktuálnych podmienok sú spustené dva veľké vleky a dva malé vleky.

Ski Drienica sa môže takisto stať miestom, kde sa naučíte lyžovať. Prípadne miestom, kde sa v tejto činnosti zdokonalíte pod odborným vedením. V lyžiarskom stredisku je k dispozícii niekoľko skúsených lyžiarskych inštruktorov. Priamo na svahu sa nachádza niekoľko čajovní a rýchlych občerstvení. Širokú ponuku tohto strediska dopĺňa aj neďaleká reštaurácia v hoteli Šomka.

Otváracie hodiny Lyžiarskeho strediska Ski Drienica: Denné lyžovanie (09:00 – 16:00) | večerné lyžovanie (17:00 – 21:00).

Cenník:

  • Dospelý – celodenný – 25€, 4-hodinový – 23€
  • Dieťa – celodenný – 23€, 4-hodinový – 20€

Pre zmeny a viac info sledujte stránku lyžiarskeho strediska Ski Drienica: skidrienica.sk

 

Lyžiarske stredisko Ski Lysá

Foto: Ski Lysá

Jednou z vecí, ktoré stredisko SKI LYSÁ odlišuje od ostatných lyžiarskych stredísk, je jej jedinečná poloha. SKI LYSÁ je tak trochu ukrytá v srdci Čergova. Z vrcholu Lysá (1 068 m n. m.) je nádherný výhľad na hlavný hrebeň, Veľkú Javorinu, Minčol a pri dobrej viditeľnosti aj Tatry. Nachádza sa 25 km severne od Prešova nad mestom Sabinov. Prístup do strediska je z obce Drienica. Stredisko ponúka štyri upravované zjazdovky dokopy vyše 6 km dlhé, ktoré sú určené pre pokročilých, ale aj začiatočníkov. Pri dobrých snežných podmienkach, bude možné jazdiť až na siedmich zjazdovkách. Počas zimnej sezóny poskytuje garanciu snehu nový zasnežovací systém. Po vyvezení dvojsedačkou vás v zime na samý vrch vyvezie krátka poma. V areáli strediska sa nachádza Horská chata Šport, ktorá poskytuje ubytovanie, rovnako služby reštaurácie a vonkajšej terasy.

Požičovňa lyží, snowboardov či sánok je priamo na prechode do strediska.

Otváracie hodiny Lyžiarskeho strediska Ski Lysá sú od 08:00 do 16:00 hod.

Cenník:

  • Dospelý – celodenný – 28€, 4-hodinový – 25€ (pozn.: cez týždeň v pokladni)
  • Dieťa – celodenný – 20€, 4-hodinový – 22€ (pozn.: cez týždeň v pokladni)

Novinkou je aj 2-hodinový skipas. V cene skipasu je jazda sedačkou, parkovanie a skibus.

Pre zmeny a viac info sledujte stránku lyžiarskeho strediska Ski Lysá: skilysa.sk

 

Lyžiarske stredisko Ski Buče

Foto: Ski Buče

Lyžiarske stredisko Renčišov – Búče je situované 28 km severozápadne od Prešova. Prístup do strediska je z obce Renčišov, kde je záchytné parkovisko. Cesta k horskej chate je zjazdená s pohonom 4×4 alebo autom so snehovými reťazami. V prípade  väčšej skupiny ľudí je možné dohodnúť odvoz zo spodného parkoviska.

V stredisku je horská chata Bukvica so stravovacím zariadením, formou výdajného okienka. K dispozícii je požičovňa kompletného lyžiarskeho vybavenia.

Stredisko disponuje technickým zasnežovaním, ale počas zimy nemá núdzu o prírodný sneh. Podľa aktuálnych podmienok sa využívajú tri pustené vleky – dva detské (S1, S2) a vlek (P) pod lesom. Vlek F12 (Čierna zjazdovka) bude spustený až pri dostatočnej výške snehového podkladu.

Otváracie hodiny Lyžiarskeho strediska Ski Buče sú od 09:00 do 16:00 hod.

Cenník:

  • Dospelý – celodenný – 15 €, poldenný (od 12:30 hod.) – 12€
  • Dieťa – celodenný – 12€, poldenný (od 12:30 hod.) – 10€

Pre zmeny a viac info sledujte stránku lyžiarskeho strediska Ski Buče: skibuce.sk

 

Na základe aktuálne platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá dopĺňa covid automat, všetky lyžiarske strediska na Slovensku podliehajú režimu OTP. Na účely vyhlášky sa pod pojmom OTP rozumie očkovaní (O), testovaní (T) a prekonaní (P).

 

Titulná foto: Ski Drienica

Zdieľať: