20. mája 2024 – 26. mája 2024

Festival, Tradície
Rusínsky festival vo Svidníku

Rusínsky festival vo Svidníku každoročne privíta milovníkov kultúrneho dedičstva na severovýchode Slovenska. Od svojho založenia v roku 2013 sa Rusínsky festival vyprofiloval na popredné podujatie zamerané na prezentáciu rusínskej kultúry, jej umenia, tradícií a jazyka.

Podujatia Rusínskeho festivalu sa organizujú na viacerých miestach územia mesta Svidník, s hlavným programom od piatka do nedele na amfiteátri a sprievodnými programami, ktoré začínajú už v pondelok. Festival predstavuje ideálnu príležitosť na stretnutie s rodinou a priateľmi a ponúka niečo pre každého – od rodín s deťmi, cez mladých poznávajúcich nové hudobné žánre, až po fanúšikov folklóru a divadla.

Hlavným lákadlom festivalu je jeho hudobný program, ktorý združuje domácich aj cezpoľných interpretov s rusínskymi koreňmi alebo väzbami. Títo umelci prinášajú na festival širokú škálu hudobných štýlov, od tradičných po moderné žánre, čím obohacujú rusínsku kultúru o nové dimenzie a perspektívy.

S cieľom inšpirovať mladšie generácie a podporiť kultúrnu výmenu, Rusínsky festival ponúka množstvo workshopov a prednášok zameraných na rusínske umenie, remeslá a tradície. Tieto aktivity sú otvorené pre všetkých, kto má záujem prehĺbiť svoje vedomosti o rusínskom dedičstve.

Rusínsky festival nie je len oslavou kultúrneho dedičstva, ale aj platformou pre dialóg medzi kultúrami a generáciami, čím prispieva k lepšiemu porozumeniu a multikultúrnemu súžitiu. Jeho každoročná prezentácia rusínskeho umenia a tradícií pozýva k spoločnému oslavovaniu rozmanitosti a spolupráce.

 

Zažite nezabudnuteľný týždeň plný objavov, hudby a tradičnej kultúry na Rusínskom festivale vo Svidníku. Tešíme sa na vašu účasť a príležitosť spoločne osláviť bohatstvo rusínskeho kultúrneho dedičstva.

Plagát podujatia

Dodatočné informácie

Zdieľať: