Prešovské vínne pivnice

Užite si sedem malokarpatských vinárstiev v piatich prešovských podnikoch.

Ochutnajte skvelé slovenské vína a spoznajte prešovské vínne pivnice s dávnou slávnou históriou.

Na sobotu 4. februára 2023 od 14. do 21. hodiny sme pripravili pre milovníkov vína pilotný ročník podujatia Prešovské vínne pivnice, teda akúsi malú vínnu cestu po centre mesta.

Zúčastnené vinárstva: Juraj Zápražný, Vins Winery – Richard Tóth, Vinkor, Martin Pomfy – Mavín, Víno Pútec, Vinovin (všetky Vinosady), Bobulles (Šenkvice).

Zúčastnené podniky: Vináreň a vinotéka Viecha pod klenbami, Penzión a reštaurácia Átrium, Šarišska chiža U kľučika, La Cucaracha Trojica, Reštaurácia Via Magna.

Cena vstupenky – vínneho pasu: 20 eur (predaj do 3. 2. 2023), v deň konania 25 eur. Vstupenky s degustačným setom sa predávajú od 20. januára 2023 vo Vieche pod klenbami na Hlavnej 77 v Prešove. Preferujeme platbu v hotovosti.

Vínny pas obsahuje: degustačnú taštičku, degustačný kalich s logom akcie, kupón na nákup vína v hodnote 5 eur, sprievodný informačný materiál s mapkou a pokynmi, ceruzku.

Happy hours: Od 14.00 do 16.00 nalievajú vinári pre majiteľov vínnych pasov jednu degustačnú dávku (0,03) z každého ponúkaného vína zadarmo.

Odmena pre verných: Ak ochutnáte u každého vinára aspoň po jednej vzorke a budete mať vo vínnom pase pečiatku, dostanete ako bonus vo Vieche pod klenbami 0,75-litrovú fľašu tankového vína z aktuálnej ponuky podľa vlastného výberu. Termín na uplatnenie bonusu je do 18. 2. 2023.

Praktické upozornenia a informácie:

Vinári nalievajú v rámci akcie výlučne do degustačných kalichov, ktoré sú súčasťou vínneho pasu a vstupenky. Každá degustujúca osoba musí mať vlastnú vínny pas a kalich. Podujatia sa môže zúčastniť len osoba staršia ako 18 rokov.

Poradie návštevy a degustácie jednotlivých vinárstiev a podnikov je ľubovoľný.

Účastníci degustujú dávky v objemoch 0,03l a 0,1l, nákup celých fliaš nie je limitovaný. Cenníky vín sú výlučne v kompetencii vinárstiev.

Toalety pre majiteľov vínnych pasov sú k dispozícii vo všetkých zúčastnených prevádzkach.

V prevádzkach je k dispozícii pitná voda a voda na oplach kalichov. Štandardná ponuka ďalších nápojov a jedál nie je súčasťou vínneho pasu.

Organizátori si vyhradzujú možnosť zmeny zúčastnených vinárstiev a ich počtu.

Podrobnejšie aktualizované informácie: FB Viecha pod klenbami – @viechapresov.sk, osobne vo Vieche pod klenbami, alebo www.viechapresov.sk

Plagát podujatia

Dodatočné informácie

Zdieľať: