Od Andreja Varcholu po Andyho Warhola a späť

11. októbra 2023 – 15. januára 2024

Galéria
Od Andreja Varcholu po Andyho Warhola a späť

Od Andreja Varcholu po Andyho Warhola a späť.

SNM – Múzeum rusínskej kultúry v Prešove v spolupráci s Múzeom moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach pripravilo výstavu Od Andreja Varcholu po Andyho Warhola a späť. Projekt, ktorý sa zameriava na tri podstatné témy života, filozofie a diela Andyho Warhola , môžu návštevníci vidieť vo výstavných priestoroch múzea na Masarykovej ul.20 do 15.1.2024.

Výstava ponúka  milovníkom  umenia predpop-artovú tvorbu A. Warhola v kontexte kultúry, vierovyznania a vplyvu jeho matky na percepciu umenia i jeho samostatnú tvorbu.  Sú tu kresby Andyho Warhola z obdobia pred štúdiom na univerzite, vzácne dokumenty, fotografie, majstrovské práce kráľa pop-artu z obdobia 60. – 70. rokov 20. storočia ako aj obrazy so sakrálnou tematikou a portréty diktátorov, ktoré umelec vytvoril  za posledných 10 rokov života.

Súčasťou projektu, kurátormi ktorého sú Mgr. Martn Cubjak, riaditeľ MMUAW a Michal Bycko PhD. umelecký manažér a kurátor MMUAW v Medzilaborciach, budú projekcie, prednášky, besedy, pracovné dielne a lektorské výklady pre skupinové návštevy.

Plagát podujatia

Dodatočné informácie

Zdieľať: