50. jubilejný jarmok v Sabinove

13. júna 2024 – 15. júna 2024

50. jubilejný jarmok v Sabinove

Tohtoročný jarmok je výnimočný, pretože oslavujeme 50-te výročie konania jarmoku v meste Sabinov. Pre návštevníkov sme si pripravili bohatý kultúrny, ale aj športový program. Sabinovský jarmok je najnavštevovanejšou akciou roka. Jarmok je vyvrcholením Dní mesta Sabinov, počas ktorých sa predstavitelia mesta stretávajú so zástupcami svojich partnerských miest: Siedlice – Poľsko, Kenderes – Maďarsko, Ҫubuk – Turecko, Soběslav – Česká republika. Pred samotným zahájením jarmoku sa koná aj slávnostný Galavečer spojený s odovzdávaním cien mesta a primátora.

Na našom tradičnom jarmoku majú návštevníci možnosť zakúpiť si rozličný tovar ponúkaný v stánkoch rozmiestnených po celom námestí. Atmosféru jarmoku násobia kolotoče a fun zóna pre deti s nafukovacími hradmi a rôznymi zábavnými atrakciami.

Sprievodné podujatia, workshopy a kultúrne akcie sa konajú najmä na veľkom pódiu, kde svoje umenie predvádzajú umelci a speváci najmä zo Slovenska. Svojím vystúpením nás každoročne potešia aj naši domáci talentovaní umelci, či deti z MŠ, ZŠ a ZUŠ.

Plagát podujatia

Dodatočné informácie

Zdieľať: