Lyžiarske stredisko Ski Drienica

Ski Drienica nájdete v okrese Sabinov a ponúka svojim návštevníkom lyžiarske trate rôznych náročností. Stredisko je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Pre deti sú tu široké zjazdovky a bezpečné vleky. Na zjazdovkách Ski Drienica sa však nestratia ani začiatočníci či skúsenejší lyžiari. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 537 m n. m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 762 m n. m. Celkové prevýšenie teda predstavuje 225 metrov, takže má dobré predpoklady k dlhej lyžiarskej sezóne, k čomu prispieva aj umelé zasnežovanie. V areáli nájdete 11 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 6 900 osôb za hodinu. Celková dĺžka zjazdoviek je 13,2 km, pričom dĺžka zjazdových tratí je celkom 2450 m, technicky zasnežované 2450 m, s umelým osvetlením - večerné lyžovanie 2450 m a pre priaznivcov bežeckého lyžovania dĺžka bežeckých tratí 20 km.
Stredisko disponuje požičovňou lyží, snowboardov a ďalšieho lyžiarskeho vybavenia, lyžiarskou školou so skúsenými lyžiarskymi inštruktormi, horskou službou. Priamo na svahu je k dispozícii niekoľko čajovní a bufetov. V okolí strediska nájdete hneď niekoľko možností kvalitného ubytovania.
Stredisko získalo v oficiálnej 5-stupňovej kategorizácii stredísk Združenia slovenských lanoviek a vlekov (Lavex) hodnotenie **** (najlepšie hodnotenie je 5).
Zdroj a foto: Obec Drienica FB

Ako sa sem dostanete


Ďalšie zaujímavé miesta v regióne

Šanec - Kríže na šanci
Šanec - Kríže na šanci

Šanec - Kríže na šanci pri Sabinove

Zobraziť
Vyšný Slavkov
Vyšný Slavkov

Obec na rozhraní štyroch pohorí

Zobraziť
Náučný chodník Baranie - Čergov
Náučný chodník Baranie - Čergov

“Čergovský náučný chodník” - Oltarkameň

Zobraziť
Cyklotrasa dolinou Čergova
Cyklotrasa dolinou Čergova

Cyklotrasa dolinou Čergova

Zobraziť