Lyžiarske stredisko Ski Buče

Lyžiarske stredisko Renčišov – Búče nájdete 28 km severozápadne od Prešova. Stredisko disponuje technickým zasnežovaním, ale počas zimy nemá núdzu o prírodný sneh. V stredisku je 5 lyžiarskych vlekov s dĺžkou 760, 470, 430, 380 a 2×160 m s celkovou kapacitou 2000 os./hod., zjazdové trate sú všetkých náročností, ich celková dĺžka je 4 km.
Pre skúsenejších lyžiarov je k dispozícii Lipovecká 400 metrov dlhá zjazdovka a lyžiarsky vlek VL 1000 s dvoma stredne ťažkými zjazdovkami. Pre zdatných lyžiarov je vhodná IAMESACKA 620 metrov zjazdovka ako aj zjazdovka Lačnovská pre snowboardistov.
Bežecké lyžovanie- pre vyznávačov bielej stopy sú k dispozícii obľúbené bežecké trate v blízkosti areálu -Biatlonová v dĺžke 3km, Malý Lipovecký okruh v dĺžke 5 km, hrebeňová Bachureňská stopa 8 km a okruh Okolo Mindžovej v dĺžke 7 km.
Skialpinizmus - stredisko ponúka množstvo skialpinistických trás vhodných tak pre začiatočníkov, ako aj pokročilých vyznávačov tohoto zimného športu. Hrebeň pohoria so svojou alpínskym rázom ponúka množstvo zaujímavých výhľadov na najvyššie pohoria Slovenska.
V stredisku je horská chata Bukvica so stravovacím zariadením. K dispozícii je lyžiarska škola, detský lanový vlek. Pre pokročilejších adeptov Lyžiarskej školy bude k dispozícii kotvový vlek.

Ako sa sem dostanete

Informácie

SKI Buče
Kontakt : 0905 527 787
ski.buce@azet.sk 
https://skibuce.sk/ 


Ďalšie zaujímavé miesta v regióne

Kaštieľ Žipov
Kaštieľ Žipov

Klasicistický kaštieľ Žipov

Zobraziť
Kaštieľ Terňa
Kaštieľ Terňa

Renesančný kaštieľ Terňa

Zobraziť
Kysacká jaskyňa
Kysacká jaskyňa

Medzi významnú prírodnú zaujímavosť bezprostredného okolia obce patrí bezpochyby Kysacká j...

Zobraziť
Lačnov
Lačnov

Lačnov dedinka genius loci 

Zobraziť