Cyklotrasa EXTREM 023 – MTB Alžbeta

Cyklotrasa EXTREM 023 – MTB Alžbeta

MTB Alžbeta je horská magistrála, ktorá vedie pozdĺž celého pohoria slanské vrchy od Prešova až po hranicu s Maďarskom pri jazere Veľká Izra. Celkovou dĺžkou 136 kilometrov sa radí k diaľkovým magistrálam. Až 90 % vedie po lesných cestách, mimo motorovej premávky. Vyhovuje ľuďom s dobrou fyzickou zdatnosťou a technickým spôsobom jazdy v teréne. Ako celok nie je určená pre rodiny s deťmi, i keď niektoré čiastkové úseky sú na jednodňovú vychádzku na bicykli ako stvorené.

Úsek MTB Alžbeta – Hermanovce - Javorová – Rudlov patrí medzi veľmi náročné, či už smerom hore alebo dole, a preto je treba buď počítať s potlačením bicykla, alebo obídením úseku. Trasa bola vyznačená v roku 2007, väčšina smerových tabuliek je v dobrom stave, maľované značenie je potrebné určite doplniť.

Zdroj: cyklopo.sk, PSK
Foto: cyklopo.sk, obec Pavlovce, slanskevrchy.sk

Ako sa sem dostanete

Informácie

Značenie na trasách sa priebežne obnovuje, ale nie je zaručená jeho stopercentnosť. Preto odporúčame návštevníkom, aby boli vybavení dostatočne podrobnými mapami. Viacej trás, nájdete na stránke www.po–kraj.sk.

Požičovne bicyklov a servis
Vo väčšine miest Prešovského kraja sa nachádzajú predajne bicyklov, ktoré zároveň poskytujú aj servis a predaj náhradných dielov pre bicykle


Ďalšie zaujímavé miesta v regióne

Kaštieľ Svinia
Kaštieľ Svinia

Klasicistický kaštieľ rodu Sziney - Merse - Svinia

Zobraziť
Hrad Kysak
Hrad Kysak

Kysacký hrad (alebo Hrad) je miesto, kde sú zvyšky ruín pôvodného hradu v pohorí Čierna ho...

Zobraziť
Kaštieľ Radatice
Kaštieľ Radatice

Neskoroklasicistický kaštieľ Radatice

Zobraziť
Vyhliadková veža Okružná
Vyhliadková veža Okružná

Rozhľadňa, relaxačná cesta, studnička s pitnou vodou.

Zobraziť