Singletracky – Mestské lesy Prešov

U milovníkov terénnej cyklistiky sú veľmi populárne prešovské singletracky, ktoré spolu tvoria osem trás rôznej náročnosti s celkovou dĺžkou približne dvadsať kilometrov. Sú vhodné aj pre priemerne zdatných horských cyklistov, ktorí vyhľadávajú adrenalín a zábavu. Povrch trás tvorí zväčša udupaná hlina. Vyskytujú sa na nej korene, kamene, mostíky a skoky či  prudké zákruty.
Prešovské singletracky patria k najatraktívnejším cyklistickým areálom v Prešove a okolí. Sú dobre označené a udržiavané vo výbornom stave. Trasy sú vedené cez Malkovskú hôrku, do rekreačného strediska Cemjata (Kyslá a Kvašná voda), do Hanisky (Borkút) a taktiež sa dá odtiaľ dostať na prešovskú Kalváriu. Oddýchnuť si môžete na vrchole Malkovskej hôrky, ale aj pri Borkúte, kde sú postavené turistické prístrešky. Okolo Borkútu vedie tiež náučný chodník Mestských lesov, ktorý upozorňuje na prírodné krásy v okolí. Nad obcou Haniska na kopci Furča je z diaľky dobre viditeľný pamätník Roľníckeho povstania, ktorý bol postavený na pamiatku sedliackej vzbury z roku 1831.

Foto:SloMBA FB

Ako sa sem dostanete

Informácie

SloMBA o.z.
Murárska 6
08001 Prešov
email:info@slomba.sk 
Prešovské singletracky patria k najatraktívnejším cyklistickým areálom v Prešove a okolí. Sú dobre označené a udržiavané vo výbornom stave.


Ďalšie zaujímavé miesta v regióne

Evanjelický a. v. chrám Svätej Trojice
Evanjelický a. v. chrám Svätej Trojice

Renesančný evanjelický a. v. chrám Svätej Trojice, jeden z mála protestantských kostolov p...

Zobraziť
Čierny orol
Čierny orol

V súčasnosti Čierny orol (reduta) slúži pre mestskú organizáciu Park kultúry a oddychu na...

Zobraziť
Palác Klobušickovcov Prešov
Palác Klobušickovcov Prešov

Neskorobarokový palác Prešov

Zobraziť
Futbalový štadión Tatran Prešov
Futbalový štadión Tatran Prešov

Momentálne prebieha proces výstavby nového futbalového štadióna v Prešove.  

Zobraziť