Autokino Prešov

Prešov po prvý raz zažije vlastné autokino. Bude jediné na východnom Slovensku.

Počas letných mesiacov do metropoly Šariša zavíta originálne Autokino Prešov s najväčším nafukovacím plátnom na Slovensku. Premietať sa bude na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove, od začiatku júna až do konca augusta 2024.

Autokino Prešov neprestáva prekvapovať. Počas mesiaca júl pripravilo dve premietania, na ktoré bude možné prísť aj bez auta. K dispozícii tiež budú VIP ležadlá s nápojom a repelentom v cene lístka. Letné filmové utorky v Autokine Prešov sa tešia čoraz väčšiemu záujmu zo strany verejnosti. Očakáva sa, že nasledujúce dva filmy Loli Paradička (16.7.2024) a Kavej (23.7.2024) pritiahnu na parkovisko k Mestskej športovej hale v Prešove (Tatran Handball Arena) ešte viac ľudí ako zvyčajne. Organizátori preto prichádzajús bláznivým letným nápadom – autokino budú môcť mimoriadne navštíviť aj ľudia bez áut.

Film Loli Paradička spôsobil na východnom Slovensku hotový ošiaľ. Počas piatich rokov od jeho uvedenia v kinách si ho pozrelo už viac ako 130 tisíc divákov. V lete 2019 sme ponúkli jeho horúcu premiéru aj v autokine pod Hradom Šariš, kde sa na jednom premietaní zúčastnilo takmer 900 divákov. Ide o film s nehasnúcim potenciálom, a preto chcem pozvať všetkých filmových fajnšmekrov, aby si ho prišli pozrieť opäť. Premietať budeme 16.7.2024 o 21:00 hod. a spoločne sa pokúsime prelomiť rekord v návštevnosti spred piatich rokov,“ uviedol organizátor Autokina Prešov Peter Vlkovič.

S autom aj bez auta bude možné sledovať aj film Kavej, ktorý je na programe 23.7.2024 o 21:00 hod. Pre nemotorizovaných návštevníkov oboch filmov bude k dispozícii 100+ miest na sedenie a VIP zóna s 20 špeciálnymi miestami. Pôjde o komfortné ležadlá, ktoré budú umiestnené na korbe kamiónového prívesu, odkiaľ si návštevníci budú môcť vychutnať pravý východniarsky filmový zážitok. „Každý kto si zakúpi VIP vstupenku na film Loli Paradička alebo Kavej dostane ako bonus osviežujúci nápoj. Vo VIP zóne budú navyše k dispozícii deky a repelenty proti komárom, ktoré sa podľa našich informácií chystajú priletieť na obe filmy v silnej zostave,“ s úsmevom dodáva organizátor Autokina Prešov Peter Vlkovič.

Program Autokina Prešov na mesiac júl 2024:
2.7.  – Spiaci účet (dráma, Slovensko – Česko, 2024)
9.7.  – Zápisník alkoholičky (dráma, Česko, 2024)
16.7. – Loli Paradička (komédia, Slovensko, 2019)
23.7 – Kavej (komédia, Slovensko, 2024)
30.7 – Gump: Sme dvojka ( dobrodružný, Česko, 2024)

Autokino Prešov bude výnimočné aj tým, že bude jediným na východnom Slovensku. Jeho výhodou je, že premietať sa môže aj počas dažďa. Zvuk si návštevníci naladia priamo vo svojich autorádiách na FM frekvencii 93,3 MHz.

„Naše autokino je vhodné pre všetky vekové kategórie. Vítané sú rodiny s deťmi, partie priateľov aj zamilované páry.

Predpredaj vstupeniek a bližšie informácie nájdete na www.kinocak.sk. Každý návštevník, ktorý si zakúpi vstupenky v predpredaji dostane pri vstupe balíček popcornu gratis. Hlavným partnerom podujatia je spoločnosť VaV autoškola a VaV akademy.

 

Event poster

Additional informations

Share: