49. Rovnobežka

Okrem Prešova prechádza ešte mestami ako České Budějovice, Regensburg, Karlsruhe, Chalons-en-Champagne, predmestím Paríža Roissy s letiskom Charlesa de Gaulla, mestom Sarcelles. Po opustení európskej pevniny pokračuje na územie kanadského ostrova Newfoundland, pretína mestečko Gander. V Kanade sa rovnobežka vnára do jazera Lake of the Woods a v dĺžke 2000 km tvorí až po tichooceánske pobrežie pri Vancouveri štátnu hranicu medzi Kanadou a USA. Po prekročení Tichého oceánu narazí na severnú časť súostrovia Kurily, pokračuje cez Ochotské more, južnú časť ostrova Sachalin a Tatársky prieliv, prechádza ruským mestom Sovetskaja Gavan a mestom Birakan v Židovskej autonómnej oblasti Ruska. Po prekročení rieky Amur sa pohybuje najprv po čínskom území a potom  pokračuje do Mongolska – konkrétne do miest Érdénet a Olgij. Na rozhraní s Kazachstanom prekoná vyše  4000 m vysokú bariéru pohoria Altaj. Po dlhej ceste cez Kazachstan sa dostáva späť do Ruska a opäť pokračuje v Európe. Pri Dubovke severne od Volgogradu prekročí rieku Volgu a vstúpi na Ukrajinu do miest Severodoneck, Rubižne, Komsomoľsk a Kaluš. Na Slovensko sa vracia cez severný okraj Sniny opäť do Prešova.

Informations

Adresa:
Hlavná 124
080 01 Prešov

Nájdete ju podľa nerezových priamok na chodníku a na pešej zóne.

Share:

Map

Events in Šariš region

História, Prednáška

Sunday, June 9, 2024

DJZ, Námestie legionárov 6, 080 01 Prešov

Gastronómia a víno

Wednesday, May 22, 2024

Poetika, Hlavná 20 080 01 Prešov

Rodina, Dobrodružstvo

Thursday, May 30, 2024

Záhrada umenia, 080 01 Prešov

Gastronómia a víno

Thursday, June 13, 2024

PKO Prešov, Hlavná 6395/50A 080 01 Prešov

Gastronómia a víno

Wednesday, May 22, 2024 - Friday, May 24, 2024

Hlavná ulica 080 01 Prešov

Galéria

Tuesday, May 7, 2024 - Friday, June 28, 2024

Galéria Caraffka, Jarková 28a, 080 01 Prešov

Rodina, Tanec, Koncert

Friday, May 24, 2024

Martina Benku 7, 080 01Prešov

Rodina, Koncert, Gastronómia a víno, Tradície

Monday, June 3, 2024 - Saturday, June 8, 2024

Hlavná 50, 080 01 Prešov

Festival

Thursday, June 20, 2024 - Sunday, June 23, 2024

Hlavná ulica 080 01 Prešov